Mariusz Wach odmraża boks w Polsce

Już dziś wieczorem pierwsza gala boksu zawodowego od czasu wybuchu epidemii koronawirusa. W pojedynku wieczoru Mariusz Wach (35-6, 19 KO) zmierzy się z doświadczonym i twardym Kevinem Johnsonem (34-16-1, 18 KO).

Impreza odbędzie się podczas zamkniętej gali w Pałacu w Konarach. Widzowie będą mogli obejrzeć galę za pomocą przekazu PPV do wykupienia na stronie www.boksppv.pl.

Podczas wczorajszego ważenia Wach zanotował niespełna 125 kg. Jego rywal był nieco lżejszy – 120 kg. Czterdziestoletni „Kingpin” od kilku lat jeździ po świecie jako wymagający tester. W przeszłości wytrzymywał pełne dystanse z takimi kozakami jak Vitali Klitschko, Dereck Chisora czy Andy Ruiz. Dzisiejszą walkę z Wachem można określić zestawieniem dwóch najtrudniejszych do przewrócenia zawodników wagi ciężkiej.

Wcześniej zaprezentują się panie. Była mistrzyni świata WBC Ewa Piątkowska (13-1, 4 KO) oraz Karina Kopińska (13-32-4, 3 KO) zmierzyły się ze sobą w maju 2016 roku i dały bardzo widowiskowy pojedynek z rodzaju cios za cios. Miejmy nadzieję, że ich dzisiejszy rewanż przyniesie nam równie dużo emocji co pierwszy pojedynek.

Leave a Reply