Mariusz Wach z oskarżeniami o doping

wach_powietkin_bloodMariusz Wach po raz kolejny z problemami natury dopingowej. Jak na razie nie jest to jednak oficjalne stanowisko agencji, która przeprowadzała badania Polaka po walce z Aleksandrem Powietkinem. O możliwości zatrzymania wypłaty zawodnika w związku z niedozwolonym wspomaganiem poinformował na Twitterze dziennikarz „Dziennika Zachodniego” Rafał Musioł. O bombie, która jest powiązana z dopingiem i ma wstrząsnąć polskim boksem sugerowali też dziennikarze sportowi Polsatu, Andrzej Kostyra i Mateusz Borek.

Jeśli oskarżenia się potwierdzą, będzie to już druga wpadka dopingowa „Wikinga” związana z wielką walką. Przypomnijmy, że Polak był już zdyskwalifikowany na 8 miesięcy po przegranej walce z Władimirem Kliczko. Jeśli oskarżenia się potwierdzą, Wacha może czekać dużo surowsza dyskwalifikacja. Na ten moment jednak strona rosyjska, która przeprowadzała badania nie wydała oficjalnego komunikatu.

W starciu z Powietkinem lepszy okazał się Rosjanin, który doprowadził do zakończenia walki w ostatniej rundzie pojedynku.

Leave a Reply