Marsellos Wilder przyłapany na dopingu !

Brat niekwestionowanego mistrza świata WBC – Marsellos Wilder (4-1 3-1, 2 KO), który całkiem niedawno rozpoczął zawodową karierę, niespodziewanie nie przeszedł kontroli antydopingowej po ostatniej walce!

Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, iż Deontay Wilder, aktualny mistrz, zawsze bardzo ostro wypowiadał się o „czystości” w sporcie. Niejednokrotnie stawiał on siebie w roli przykładu krystalicznie czystego sportowca oraz współczesnego „Don Kichot’a” w symbolicznej walce z wiatrakami, jaką była konfrontacja ze światem niedozwolonych substancji w zawodowym sporcie. Niestety długo dmuchana bańka właśnie pękła. I to za sprawą własnego brata, za którego zapewne teraz Deontay jeszcze długo będzie świecił oczami.

Kariera Marsellosa Wildera chyba właśnie dobiegła końca. W styczniu przegrał niespodzieanie z journeyman’em Williamem Deets’em. W marcu br. odbudował się zwycięstwem ze słabiutkim Markiem Sanchez’em, ale jak się okazuje wynik walki własnie unieważniono, ze względu na obecność niedozwolonych środków w organizmie Amerykanina.

Wciąż nie wiemy, czy wykryta substancja to faktycznie doping, czy może narkotyk. W każdym razie wydaje się, że najrozsądniejszą z decyzji Maresellosa W. w tej chwili byłoby zawieszenie rękawic na symbolicznym kołku…

Leave a Reply