Mateusz Polski: Wszystkie medale są dla mojego brata Pawła

mateusz polski– Wszystkie medale już zdobyte oraz te, które jeszcze wywalczę dedykuję swemu nieżyjącemu bratu Pawłowi – mówi Mateusz Polski (-60 kg), brązowy medalista Igrzysk Europejskich w Baku.

Turniej w Azerbejdżanie bokser Róży Karlino i Rafako Hussars Poland rozpoczął od pokonania Mołdawianina Vadima Ivaniuca – Tylko pierwsza runda tej walki nie poszła po mojej myśli. Chociaż już w jej końcówce osłabiłem rywalami ciosami na wątrobę. W kolejnych starciach zabrakło mu sił – ocenił.

W ćwierćfinale wygrał z Wicemistrzem Europy z 2013 roku Białorusinem Wazgenem Safariantsem. – Do tej pory to jest chyba najważniejsza wygrana w karierze – powiedział Mateusz Polski.

Mając już zapewniony medal polski bokser w półfinale przegrał z Francuzem Sofiane Oumihą.

To nie był mój dzień, Francuz „oszukał” mnie na nogach, w ogóle nie dał się złapać. Przeciwnik to dobry zawodnik, dlatego sięgnąłem tylko po brąz, choć z drugiej strony – aż po brąz. Wszystkie medale dedykuję swojemu nieżyjącemu bratu Pawłowi – dodał. Paweł Polski był Wicemistrzem Europy Juniorów z 2011 roku.

Mateusz Polski zapowiedział, że w najbliższym czasie musi odpocząć fizycznie i psychicznie od boksu, a przede wszystkim zaleczyć wszystkie drobne kontuzje.

Trochę się tego nazbierało, w obydwu rękach mam chyba wybite palce, dokucza mi ból łokcia i pleców – mówi bokser, który na co dzień wazy 60-61 kg i nie zamierza zmieniać kategorii lekkiej.

Pięściarz z Karlina, który o miejsce w Husarii rywalizuje z Dawidem Michelusem, był pod wrażeniem Igrzysk Europejskich w Baku.

Coś pięknego. Same otwarcie zrobiło na mnie mega wrażenie. Piękna wioska Olimpijska i wszystko niesamowicie dopracowane. Jedyny minus to monotonne jedzenie na stołówce, choć to zupełnie nieważne – dodał Mateusz Polski.

Źródło: Informacja prasowa

Leave a Reply