Mayorga zaboksuje z Kasztanowem?

Według informacji do jakich dotarł portal boxingscene.com, trwają necjocjacje w sprawie walki Stanisława Kasztanowa (35-2, 21 KO) z jednym z najbarwniejszych pięściarzy ostatnich lat Ricardo Mayorgą (32-9-1, 26 KO). Póki co nie znana jest data i miejsce ewentualnej potyczki.

Były dwukrotny mistrz świata, pochodzący z Nikaragui – Ricardo Mayorga z pewnością najlepsze ma już za sobą. Nadal jednak nie może pożegnać się z ringiem. Mimo 43 lat na karku wciąż boksuje, miał też swoją krótką przygodę z mieszanymi sportami walki. Ostatnio w ringu zagościł 1 kwietnia w rodzinnym kraju, kiedy to przez techniczny nokaut pokonał słabego Jaudiela Zepedę.

Pochodzący z Doniecka, a reprezentujący Rosję Kasztanow to były pretendent do tytułu mistrza świata federacji WBA w kategorii  super średniej. W 2011 roku po wyrównanym boju przegrał walkę mistrzowską z Karoly Balzsay’em z Węgier.  Będący jednak w ciąż w czołówce „Stas” wygrywał kolejne potyczki, do czasu niespodziewanej porażki z Felixem Valerą w 2015 roku. Powrócił jednak na drogę zwycięstw odprawiając Bernarda Donfacka i ostatnio naszego Tomasza Gargulę.

 

Leave a Reply