Mayweather – McGregor: Zarobki

Już dzisiejszej nocy w Las Vegas odbędzie się nietypowa gala boksu zawodowego. Po serii ciekawych występów pięściarskich uwaga sportowego świata skierowana zostanie na dwóch zawodników. To oczywiście Floyd Mayweather Jr. i Conor McGregor. Irlandczyk, który jest najpopularniejszym zawodnikiem MMA rzucił bokserskie wyzwanie mistrzowi szermierki na pięści. Starcie wygenerowało ogromne zainteresowanie. To zainteresowanie przejawia się także w zarobkach, jakie osiągną zawodnicy. Nie bez przyczyny walka reklamowana jest jako „Money fight”.

Komisja Sportowa Stanu Nevada ujawniła oficjalne zarobki zawodników. Floyd Mayweather po raz kolejny zarobi 100 milionów dolarów. McGregor musi „zadowolić się” wypłatą rzędu 30 milionów. Pamiętajmy jednak, że to tylko sumy gwarantowane. Wszystko zależy od wpływów PPV. Zgodnie z prognozami Amerykanin ma zarobić 300 milionów, jego rywal zaś 3 razy mniej.

W ringu do podniesienia są więc ogromne pieniądze. Po raz pierwszy w historii takie sumy związane są z pojedynkiem, który ma tylko jednego, zdecydowanego faworyta. Kurs na zwycięstwo Mayweathera wynosi 1.22, zaś na jego przeciwnika 3.65. W przypadku zwycięstwa Amerykanina przez nokaut, współczynnik wynosi 1.65

źródło: NSAC, oddschecker

Dodaj komentarz