Mayweather wraca na ring … w Japonii (OFICJALNIE)

Tego się nie spodziewaliście. Floyd Mayweather nie wybrał walki z Chabibem Nurmagomiedowem, rewanżu z Pacquiao czy innym Conorem. Wystąpi 31 grudnia na gali w Japonii a jego przeciwnikiem będzie Tenshin Nasukawa.

Tak, my również jesteśmy bardzo zaskoczeni. Odbyła się już jednak oficjalna konferencja prasowa. Nie poinformowano  w jakiej formule walki będzie toczona rywalizacja. Nie jest to oczywiste, ponieważ Nasukawa występuje głównie w kickboxingu i okazyjnie w MMA. Będziemy zdziwieni, jeśli Mayweather zrezygnuje z boksu, jednak w jego przypadku zdobycie pieniędzy jest celem nadrzędnym. Skoro mógł zakontraktować walkę z Japończykiem może też spróbować sił w nowej formie rywalizacji.

31 grudnia to w Japonii tradycyjna data na wielkie walki. Noworoczne święto kibiców. Zdarzało im się w tym terminie oklaskiwać Fedora Emelianenko, teraz dostaną inną legendę.

Dla Floyda walka oznacza kolejny wielki zastrzyk gotówki. Czy jednak któregoś dnia nie ruszy o jeden most za daleko i nie splami swojego świetnego rekordu? Zapewne pół świata sportów walki na to czeka i … jest w stanie za to sporo zapłacić. A to woda na młyn dla Mayweathera.

 

Dodaj komentarz