ME w Samokovie: Igor Jakubowski przegrywa z kontuzją

igor jakubowskiNiestety nie zobaczymy Igora Jakubowskiego -91 kg w jutrzejszym finale Mistrzostw Europy w Samokovie (Bułgaria). Polakowi odnowiła się kontuzja, co oznacza, że zdobędzie srebrny medal.

Wygrana walka półfinałowa, jednak do finału nie wychodzę. Odnowiła mi się kontuzja łocia i nie ma co ryzykować powikłań, gdyż za niecałe 2 miesiące Mistrzostwa Świata w Katarze. Myślę, że zrobiłem i tak dużo biorąc pod uwagę ostatnie lata polskiego boksu amatorskiego. Dziękuję wszystkim, którzy za mną byli i trzymali kciuki. Bardzo mi szkoda, że nie mogę wystąpić w finale, ale zdrowie jest jedno i nawet za grube pieniądze się go nie kupi. Trzymajcie kciuki za Tomka i za moją rękę – między innymi to napisał Igor Jakubowski na swoim profilu na Facebooku.

Kontuzja boksera Rafako Hussars Poland i Zagłębia Konin sprawi, że w sobotnim finale zwycięstwo walkowerem odniesie Rosjanin Jewgienij Tiszczenko i on zdobędzie złoty medal.

Biało-Czerwoni nadal mają szansę na tytuł Mistrza Europy, bowiem w finale wagi -75 kg Tomasz Jabłoński (SAKO Gdańsk), kapitan Husarii, spotka się z Rosjaninem Piotrem Chamukowem.

Jako zawodnik raz startowałem w Mistrzostwach Europy i też w Bułgarii, tyle że w Warnie. Niestety przegrałem pierwszą walkę. Ale jak widać zdecydowanie lepiej wiedzie mi się jako trenerowi, bo z Samokova wrócimy z 2 krążkami, jednym pewnym srebrnym Igora Jakubowskiego, któremu szansę na tytuł odebrała kontuzja, i mam nadzieję złotym Tomka Jabłońskiego. Do tego w 2008 roku Cezary Samełko zdobył srebrny medal MEJ na bułgarskim ringu w Plovdiv – powiedział trener reprezentacji i Rafako Hussars Poland Zbigniew Raubo.

Leave a Reply