ME w Samokovie: Optymizm w kadrze Biało-Czerwonych

flaga apolskiW bardzo dobrych nastrojach jutro w południe wylatują polscy bokserzy na Mistrzostwa Europy do Samokova (Bułgaria). Jednym z kandydatów do medalu jest kapitan i lider Rafako Hussars Poland Tomasz Jabłoński (-75 kg).

Zdrowie i forma dopisują, ale wszystko zweryfikuje bułgarski ring. Żadne choróbsko mnie nie dopadło, więc cały okres przygotowań solidnie przepracowałem. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że ciężkie treningi zaprocentują w walkach – powiedział 26-letni Tomasz Jabłoński, najstarszy z reprezentantów, którzy w większości na co dzień boksują w Husarii.

Dla boksera z Trójmiasta będzie to drugi występ w ME Seniorów. Poprzednio startował 4 lata temu w tureckiej Ankarze. W 1 rundzie eliminacji przegrał z Węgrem Zoltanem Harcsą 12-19.

To było dawno temu, jestem zupełnie innym, dużo lepszym pięściarzem. Wierzę w swoje umiejętności, nie żadne talizmany na szczęście, dlatego nic takiego nie zabieram ze sobą na turniej – dodał.

Dwa lata temu na Białorusi bliski medalu ME był Mateusz Tryc (-81 kg). Odpadł w ćwierćfinale, wcześniej wygrywając z broniącym tytułu Irlandczykiem Joe Wardem (TKOI – kontuzja w 3 rundzie).

Wszystko idzie w dobrym kierunku. Na treningach w Cetniewie czułem, że osiągnąłem już wysoka dyspozycję. Na pewno skrzydeł nie podciął nam niedawny turniej w Halle. Sporo skorzystaliśmy ze sparingów z innymi ekipami w Niemczech – mówi Mateusz Tryc.

W ME Seniorów debiutuje były Wicemistrz Świata Młodzieżowców Paweł Wierzbicki (+91 kg). W Husarii zawiódł, a jak będzie w Samokovie?

Praca na zgrupowaniach powinna przynieść efekty w Bułgarii. Wcześniej miałem niegroźne kontuzje, jakieś problemy z mięśniami, ale już jest dobrze – powiedział Paweł Wierzbicki.

Trudne zadanie czeka Dawida Michelusa (-60 kg). Jego kolega i rywal w walce o miejsce w kadrze i Husarii Mateusz Polski zdobył niedawno brąz Igrzysk Europejskich w Baku. Jaka będzie odpowiedź Dawida w najbliższych dniach?

Forma jest zrobiona, a teraz jedziemy z całą drużyną po medale Mistrzostw Europy – mówi.

Oprócz nich w składzie są Dawid Jagodziński -49 kg, Daniel Adamiec -64 kg i zeszłoroczny Mistrz Unii Europejskiej Igor Jakubowski -91 kg.

Losowanie odbędzie się w piątek o g. 11:00, zaś tego samego dnia przeprowadzone zostaną dwie serie eliminacyjne – o 15:00 i 19:00.

Leave a Reply