ME w Sofii: Dawid Jagodziński – liczy się tylko medal

flaga apolskiW Mistrzostwach Europy liczy się tylko medal – mówi 22-letni Dawid Jagodziński (-49 kg), dla którego występ w sierpniu w Sofii będzie drugim w karierze w zawodach kontynentalnych.

Obecnie polscy bokserzy trenują na zgrupowaniu w Wiśle, gdzie przygotowują się do ME. Od kilku sezonów liderem najlżejszej kategorii w kraju jest Dawid Jagodziński, na co dzień zawodnik Rafako Hussars Poland i Astorii Bydgoszcz.

Za dobry wynik w Sofii uznam tylko strefę medalową, reszta nie ma znaczenia. Dobra forma, trochę szczęścia, niezłe losowanie i mogę stanąć na podium. Będzie wielu niezłych rywali, ale ja nie mam kompleksów, chcę wygrywać – powiedział Dawid Jagodziński, 4-krotny Mistrz Polski Seniorów (2011, 2013, 2014, 2015).

W finale tegorocznych MPS pokonał na punkty Jakuba Słomińskiego (Wda Świecie). Zawodnika pochodzącego z Inowrocławia martwi, że na krajowych ringach brakuje mu przeciwników.

Tak naprawdę aby zdobyć złoto MPS nie potrzebuję jakichś wielkich przygotowań, najważniejsze abym był zdrowy, a na żadne kontuzje nie narzekam. Szkoda, że ostatecznie nie doszło do przyjazdu do Polski reprezentanta Indii Devendro Singha, ćwierćfinalisty Igrzysk w Londynie. Potrzebuję konkurencji to normalna sprawa – dodał Dawid Jagodziński.

W tym sezonie ligi World Series of Boxing pięściarz Husarii wygrał 3 walki, w tym 1 walkowerem. Pokonał Leandro Juniora Zarate (Argentina Condors) i Rasula Salijewa (Azerbaijan Baku Fires).

Uważam te rozgrywki za lepsze od pozostałych, a najlepszą walkę stoczyłem w Gdańsku z Salijewem, gdzie jako pierwszy zawodnik Husarii wygrałem pojedynkę w długiej już historii spotkań z Azerbejdżanem. Na pewno jestem coraz lepszym bokserem, a chciałbym żeby potwierdzeniem tych słów były ME w Sofii – mówi zawodnik trenujący w Rafako Hussars Poland i reprezentacji kraju ze Zbigniewem Raubo i Jerzym Baranieckim.

Dwa lata temu na ME w Mińsku Dawid Jagodziński przegrał pierwszą walkę z Węgrem Istvanem Ungvarim i nie awansował do ćwierćfinału.

Szkoda, że nie miałem okazji powalczyć w czerwcu w Igrzyskach Europejskich w Baku, bo jestem ciekawy, jakbym boksował na tle finalistów, czyli Rosjanina Batora Sagalujewa i Irlandczyka Brendana Irvine.

Źródło: informacja prasowa

Leave a Reply