ME w Sofii: Dawid Michelus – rywalizacja w wadze lekkiej nabierze kolorytu

dawid michelusPo sukcesie Mateusza Polskiego rywalizacja w wadze lekkiej jeszcze nabierze kolorytu – mówi Dawid Michelus, czołowy bokser Rafako Hussars Poland i reprezentacji Polski, który przygotowuje się do Mistrzostw Europy w Sofii.

W tegorocznym sezonie World Series of Boxing (WSB) Dawid Michelus stoczył 6 walk w kategorii -60 kg, wygrywając z Zakirem Safiullinem z mistrzowskiej drużyny Astana Arlans Kazakhstan oraz Luisem Cabrerą z Caciques Venezuela.

Po zakończeniu rozgrywek WSB miałem trochę przerwy, później wznowiłem treningi w Kontrze Elbląg, jeździłem też na zgrupowania kadry pomagać kolegom przygotowującym się do Igrzysk Europejskich w Baku, a ostatnio ćwiczyłem na obozie w Wiśle – powiedział wychowanek Sokoła Piła.

W azerskim turnieju jedyny medal dla Polski w męskim turnieju bokserskim zdobył Mateusz Polski, który rywalizuje z Dawidem Michelusem o miejsce w Husarii i kadrze narodowej.

Gratuluję Mateuszowi brązowego medalu, cieszę się z jego sukcesu, bo to oznacza, że i ja jestem coraz mocniejszy. Przecież pokonałem Polskiego w finale Mistrzostw Polski. Nasza rywalizacja, która nabiera kolorytu, obu przynosi korzyści – mówi Dawid Michelus.

Niedawno bokser mieszkający w Elblągu wygrywał walki podczas Memoriału Józefa Kruży w Tczewie i Turnieju o Puchar Bombardierów z Wybrzeża w Gdyni.

– W Tczewie boksowałem w wadze -64 kg, bowiem w mojej kategorii nie było przeciwnika. Trener Rafako Hussars Poland i reprezentacji Zbigniew Raubo zaproponował abym występował w nowej wadze, ale wydaje mi się, że jeszcze jestem za słaby fizycznie. Z pewnością w ME w Sofii i jesiennych Mistrzostwach Świata w Doha będę startować w lekkiej – dodał Dawid Michelus.

Obecnie pięściarz pochodzący z Piły szykuje się do ME, a już 6 lipca wraz z całą kadrą zaczyna kolejny obóz w Wiśle.

Chcę w Bułgarii wreszcie pokazać na co mnie stać w seniorach – powiedział zawodnik, który 16 września skończy 22 lata. W dorobku ma brązowe medale Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich i Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Wygrywał z takimi rywalami jak Tugstsogt Nyambayar (Mongolia) – Wicemistrz Olimpijski z Londynu i Wicemistrz Świata z 2009 roku.

Źródło: informacja prasowa

Leave a Reply