ME w Sofii: Liderzy kadry na zgrupowaniu w Wiśle

flaga apolskiNajlepsi polscy bokserzy na czele z Tomaszem Jabłońskim (-75 kg) i Igorem Jakubowskim (-91 kg) zaczęli zgrupowanie w Wiśle przed Mistrzostwami Europy, które za miesiąc odbędą się w Sofii.

Reprezentację Polski, opartą na pięściarzach walczących w Rafako Hussars Poland w World Series of Boxing, czekają dwa obozy przed ME – w Wiśle i na przełomie lipca i sierpnia w Cetniewie.

Plan zajęć jest bardzo urozmaicony. Dziś rano mieliśmy ćwiczenia na workach, walkę z cieniem, skakanki, a po południu zaplanowany jest trening techniki w parach – mówią najlepsi polscy zawodnicy w rankingu WSB Tomasz Jabłoński i Igor Jakubowski.

Oprócz z nich, z bokserów Husarii w Wiśle przygotowują się m.in. Dawid Jagodziński (-49 kg), Dawid Michelus (-60 kg) i Mateusz Tryc (-81 kg).

W ośrodku Start będą też inni pięściarze, np. Tomasz Karyż (-52 kg), Daniel Adamiec (-64 kg), Przemysław Zyśk (-69 kg) i Arkadiusz Szwedowicz (-81 kg) oraz Paweł Wierzbicki (+91 kg). Na Mistrzostwa Europy w Bułgarii chciałbym zabrać siedmiu zawodników – powiedział główny trener reprezentacji i Husarii Zbigniew Raubo.

Do Wisły mają dojechać również niemieccy bokserzy, w tym występujący w barwach Rafako Hussars Poland Hamza Touba (-52 kg).

Byłoby świetnie, gdybyśmy mogli z nimi posparować. Dość często jeżdżę do Niemiec na sparingi i zawsze są to owocne treningi – dodał Tomasz Jabłoński.

Drugie zgrupowanie kadry narodowej odbędzie się od 21 lipca do 5 sierpnia w ośrodku w Cetniewie. Następnie bokserzy pojadą do Warszawy, skąd polecą do Sofii. Rok temu w bułgarskiej stolicy Igor Jakubowski zdobył złoty medal Mistrzostw Unii Europejskiej.

Polscy pięściarze nie zdobyli medali w ME Seniorów od 2008 roku, kiedy w Liverpoolu brąz wywalczył Marcin Łęgowski (-64 kg). Po tytuły mistrzowskie sięgali wtedy tak znani bokserzy jak Ukraińcy Wasyl Lomaczenko (-57 kg) i Oleksandr Usyk (-81 kg) oraz Bułgar Kubrat Pulew (+91 kg).

Źródło: informacja prasowa

Leave a Reply