ME w Sofii: Mateusz Tryc – najwyższa forma dopiero przede mną

flaga apolskiDwa lata temu Mateusz Tryc był bliski zdobycia medalu Mistrzostw Europy Mińsku, odpadając ostatecznie w ćwierćfinale. Na zgrupowaniu w Wiśle bokser Rafako Hussars Poland walczy o miejsce w kadrze na ME w Sofii z Arkadiuszem Szwedowiczem (Skorpion Szczecin). – Najwyższa forma dopiero przede mną – mówi Mateusz Tryc.

Nie narzucam sobie żadnej presji wynikowej, choć w moim przypadku medal jest realnym celem. Czuję, że jestem już mocny, choć jesteśmy w trakcie przygotowań i będę w jeszcze lepszej dyspozycji – powiedział pięściarz Husarii, który w ME 2013 wygrał z broniącym tytułu Irlandczykiem Josephem Wardem. Potem Mateusz Tryc przegrał z nim 2 walki.

W tym sezonie bokser z Wyszkowa boryka się z problemami zdrowotnymi. W lidze World Series of Boxing wygrał walkę z rywalem z Portoryko (zapisano mu zwycięstwo walkowerem, gdyż bokser, z którym się spotkał, nie był zgłoszony do rozgrywek), a przegrywał m.in. z najlepszym w rankingu wagi -81 kg Włochem Valentino Manfredonią (bilans 7-0) i Chorwatem Hrvoje Sepem (6-1).

Bokserzy Rafako Hussars Poland byli bliscy pokonania Astana Arlans Kazakhstan, triumfatorów tego sezonu WSB. W meczu rozegranym w Lubinie Mateusz Tryc uległ nieznacznie 1-2 Hrvoje Sepowi i tak naprawdę ten wynik przesądził, że Husaria przegrała cała spotkanie 2-3.

Wiem, że każdy rywal z Europy jest w moim zasięgu, toczyłem w WSB wyrównane pojedynki. Manfredonia to solidny szybki i solidny zawodnik, najlepszy w tej lidze, do tego zdobył srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku – dodał.

O wyjazd na ME w Sofii Mateusz Tryc rywalizuje z Arkadiuszem Szwedowiczem, z którym przegrał 1-2 w finale tegorocznych MPS. Do Bułgarii nie pojedzie zawieszony przez PZB Jordan Kuliński.

Oni są wymagającymi przeciwnikami, a nasze walki stoją na wysokim poziomie. Wspólnie napędzamy się w krajowej rywalizacji. W Mistrzostwach Polski zdobyłem srebro, ale kto widział walkę, wie jaki miała przebieg. Między mną i Arkiem jest zdrowa rywalizacja, jeden drugiego motywuje co ciężkich treningów – mówi Mateusz Tryc, który występuje w Fenixie Warszawa, choć na czas ostatnich MPS został wypożyczony do Hetmana Białystok.

Zgrupowanie w Wiśle jest jego 3 przed Mistrzostwami Europy w Bułgarii. – Byłem w Cetniewie przed wylotem kadry na Igrzyska Europejskie, gdzie pomagałem Jordanowi Kulińskiemu w przygotowaniach. Potem trenowałem w Wiśle i teraz znów jesteśmy w tej górskiej miejscowości.

Oprócz Mateusza Tryca, do ME przygotowują się najlepsi polscy zawodnicy startujący w Rafako Hussars Poland, m.in. Tomasz Jabłoński, Igor Jakubowski, Dawid Michelus i Dawid Jagodziński.

Źródło: informacja prasowa

Leave a Reply