ME w Sofii: trener kadry Zbigniew Raubo odkrył siedem kart

flaga apolskiSześciu bokserów Rafako Hussars Poland znalazło się w 7-osobowym składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które w dniach 6-15 sierpnia odbędą się w Sofii.

W kadrze na ME są Dawid Jagodziński -49 kg, Dawid Michelus -60 kg, Daniel Adamiec -64 kg, Tomasz Jabłoński -75 kg, Mateusz Tryc -81 kg, Igor Jakubowski -91 kg i Paweł Wierzbicki +91 kg – powiedział trener reprezentacji kraju i Husarii Zbigniew Raubo.

Z tej siódemki, w lidze World Series of Boxing występowali Dawid Jagodziński, Dawid Michelus, Tomasz Jabłoński, Mateusz Tryc i Mistrz Unii Europejskiej Igor Jakubowski, a debiut odnotował też były Młodzieżowy Wicemistrz Świata Paweł Wierzbicki.

Początkowo miałem inną koncepcję, bowiem chciałem aby w wadze -60 kg zaboksował brązowy medalista Igrzysk Europejskich Mateusz Polski, ale on po turnieju w Baku ma przerwę w treningach. W kategorii -64 kg wystąpiłby wtedy Dawid Michelus, a -69 kg Daniel Adamiec. Myślę, że ci dwa ostatni bokserzy z czasem przejdą do tych wag, ale na razie zostają w niższych – mówi Zbigniew Raubo.

Ciekawie wyglądała rywalizacja o miejsce w składzie np. w kategorii -81 kg. Na sparingach Mateusz Tryc okazał się lepszy od Arkadiusza Szwedowicza, z którym przegrał niejednogłośnie w finale Mistrzostw Polski Seniorów w Szczecinie.

Przed wyjazdem do Bułgarii część kadrowiczów wystąpi jeszcze w Turnieju Międzynarodowym w niemieckim Halle, a potem dołączy już do reprezentacji trenującej w Cetniewie.

Mistrzostwa Europy w Sofii to nie tylko szansa na medale, ale i zdobycie kwalifikacji na jesienne Mistrzostwa Świata w Doha. Spodziewam się, że w Bułgarii zjawi się cała europejska czołówka, a walka o podium będzie niezwykle zacięta – dodał trener.

Źródło: informacja prasowa

Leave a Reply