ME w Sofii: Zbigniew Raubo w środę ogłosi skład

flaga apolskiW środę 15 lipca po ostatnich sparingach ogłoszę skład na Mistrzostwa Europy, które w sierpniu odbędą się w Sofii – mówi trener bokserskiej reprezentacji Polski Zbigniew Raubo.

Kadra narodowa, oparta na pięściarzach Rafako Hussars Poland, już drugi tydzień trenuje na zgrupowaniu w Wiśle. Niebawem polskich zawodników czeka start w Turnieju Międzynarodowym w niemieckim Halle, a później już wyjazd do Bułgarii.

Na sparingach Dawid Jagodziński rywalizuje z Tomaszem Karysiem, Dawid Michelus z Danielem Adamcem, Tomasz Jabłoński z Bartłomiejem Gołębiewskim i Przemysławem Zyśkiem, Mateusz Tryc z Arkadiuszem Szwedowiczem, Igor Jakubowski z Michałem Ostrowskim, a Paweł Wierzbickim z jednym z rywali z Czech – powiedział trener reprezentacji i Husarii Zbigniew Raubo.

W środę 15 lipca odbędą się ostatnie walki sparingowe, a poza nich trener ogłosi skład na ME w Sofii.

Do Bułgarii pojedzie siedmiu zawodników. Wcześniej czeka nas jeszcze start w Halle. Niemcy zaprosili 5 zawodników, w składzie są Dawid Jagodziński (-49 kg), Daniel Adamiec (-64 kg), Przemysław Zyśk (-69 kg), Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Mateusz Tryc (-81 kg) – dodał szkoleniowiec.

Od 20 lipca tych pięciu zawodników oraz trenerzy Zbigniew Raubo i Marek Chrobak przebywać będą w Niemczech, zaś dzień później pozostali kadrowicze wyjeżdżają z trenerem Ludwikiem Buczyńskim na kolejne zgrupowanie do Cetniewa.

Moje sparingi z Bartkiem Gołębiewskim i Przemkiem Zyśkiem są zacięte i zaprocentują w najbliższych startach. Na szczęście obóz w Wiśle mija bez kontuzji – powiedział Tomasz Jabłoński, lider reprezentacji i kapitan Husarii.

Źródło: informacja prasowa

Leave a Reply