Michał Cieślak z błyskawicznym zwycięstwem

Podczas odbywającej się właśnie się gali Polsat Boxing Night Michał Cieślak (21-1, 15 KO) wygrał eliminator do tytułu IBF wagi cruiser, odprawiając przed czasem Rosjanina Yuri Kashinskiego (20-2, 18 KO).

Pojedynek miał błyskawiczny przebieg. Było widać, że Cieślak ma przewagę siły. Cieślak na początku skupił się na uderzeniach na dół. W pewnym momencie wystrzelił mocnym prawym sierpowym na głowę, po którym Rosjanin stracił równowagę i poleciał do narożnika. W tym momencie sędzia Leszek Jankowiak natychmiast przerwał pojedynek. Oficjalny czas to pierwsza minuta i pięćdziesiąta pierwsza sekunda pierwszej rundy. Czy za wcześnie? To pozostawiamy wam do oceny.

Tak czy inaczej, wygrana dała Cieślakowi status pretendenta do pasa IBF. Aktualnie posiadaczem tytułu jest Mairis Briedis, jednak chodzą słuchy, że Łotysz zwakuje tytuł. Można przypuszczać, że w takiej sytuacji w pojedynku o wakujący pas Michał Cieślak zmierzyłby się z Irlandczykiem Tommy McCarthy’m (17-2, 8 KO), który broni dziś pasa EBU lub z Australijczykiem Jai’em Opetaią (20-0, 16 KO).