Mike Tyson vs Roy Jones jr 12 września

Po wielu zapowiedziach, filmach z treningu i ogólnie odpowiedni nakręconym hype mamy w końcu konkretniejsza wiadomość dotycząca powrotu Żelaznego Mike’a na ringi. 12 września w Los Angeles Tyson zaboksuje z Royem Jonesem jr.

Pojedynek będzie miał status walki pokazowej, z której dochód będzie przekazany na cele charytatywne. Jest to jednocześnie początek projektu, w ramach którego w ringu miałyby się prezentować legendy sportu. Obaj legendarni pięściarze zawalczą na dystansie 8 rund.

Warto wspomnieć, że kiedyś były już przymiarki do organizacji takiego pojedynku. Dla Roya miała to być obrona pasa WBA w wadze ciężkiej. Jednak jak wiemy Jones ostatecznie zdecydował się powrócić do wagi półciężkiej, gdzie wkrótce zaliczył trzy porażki z rzędu i jego legenda została mocno przyćmiona. Roy Jones niedawno skończył 51 lat. Swój ostatni pojedynek stoczył w 2018 roku, kiedy wypunktował Scotta Sigmona. Wówczas zawodnik występował w kategorii cruiser. Trzy lata starszy Tyson jest nieaktywny od 2005 roku, kiedy przegrał z Kevinem McBride’m.

Dodaj komentarz