Mikey Garcia niespodziewanie przegrywa z Sandorem Martinem (highlight)

Mikey Garcia (40-2, 30 KO) dał się poznać jako bardzo utalentowany i bardzo niebezpieczny pięściarz. Największe sukcesy święcił w wadze lekkiej. Obecnie pięściarz występuje w kategorii pół średniej i od razu widać, że ta waga bardzo mu nie pasuje.

Dodatkowo Garcia pozostawał nieaktywny od ponad roku. To wszystko złożyło się w całość i dało nam obraz zardzewiałego i nieco zbyt małego zawodnika, żeby mógł przeważyć nad skazywanym na porażkę Sandorem Martinem (39-2, 13 KO). Garcia miał kłopot z wyczuciem dystansu, gubił rytm. A świetnie dysponowany Martin to wykorzystywał i wygrywał rundę za rundą. Ostatecznie po 10 starciach dwaj sędziowie wskazali na zawodnika z Hiszpanii w stosunku 97-93, zaś ostatni wypunktował remis.

Dla Martina to największy sukces w karierze. Z pewnością wykorzysta go do zakontraktowania kolejnej dobrze płatnej walki, w której będzie miał możliwość, że jego wygrana nie była przypadkowa. Sam Garcia natomiast musi przemyśleć czy na pewno obecna kategoria wagowa nie jest dla niego zbyt wysoką.

Leave a Reply