Molina: Wykorzystam słabości Wildera

Eric Molina vs Raphael ZumbanoJuż w tą sobotę w Birmingham w stanie Alabama Eric Molina (23-2, 17 KO) spróbuje odebrać Deontayowi Wilderowi (33-0, 32 KO) pas WBC w wadze ciężkiej. Amerykanin o meksykańskich korzeniach pojedzie na rodzimy teren przeciwnika, który jest zdecydowanym faworytem walki. Molina widzi jednak swoje szanse na znacznie większe.

Wilder to silny i dobrze zbudowany atleta. Ma wiele zalet, ale ma tez sporo słabości, które zamierzam wykorzystać. Zmierzymy się w jego rodzinnych stronach. Dla lokalnych kibiców ta walka to coś ogromnego i mam do tego szacunek. Mimo to, mam zamiar zaszokować publiczność. Chcę zostać mistrzem świata. Dobrze mi w roli outsidera, to tylko dodaje mi motywacji. Nigdy wcześniej przed walką nie byłem tak skupiony i tak dobrze przygotowany – zapewnił Molina.

Dodajmy, że na gali kibice zobaczą jeszcze jedną walkę o pas mistrzowski. Jose Pedraza zmierzy się z Andriejiem Klimowem o wakujący pas IBF wagi super piórkowej. Ponadto, bardzo ciekawie zapowiada się starcie Dejana Zlaticanina z Ivanem Redkaczem. Ci dwaj niepokonani pięściarze spotkają się w eliminacyjnym pojedynku do pasa WBC w wadze lekkiej. Wygrany z tego starcia na jesieni powinien walczyć z panującym obecnie mistrzem Jorge Linaresem.

Źródło: boxingscene, własne

Leave a Reply