Mosley: McGregor nie bije jak bokser. Mayweather go znokautuje

Shane Mosley który niedawno zakończył karierę, był jednym z nielicznych pięściarzy których ciosy zdołały zachwiać Floydem Mayweatherem Jr (49-0, 26 KO).  Czterdziestopięcioletni emeryt postanowił zabrać głos w związku z walką byłego rywala z Conorem McGregorem. „Słodki” który z „Moneyem” boksował w 2010 roku, nie daje Irlandczykowi żadnych szans.

Floyd ma bardzo twardą szczękę i jest w stanie przetrwać kryzys. Ktoś o słabszej szczę padłby po otrzymaniu takich ciosów, jakimi go trafiłem. Mayweather jest też silny. Może cię znokautować, jeśli nie będziesz ostrożny. Jak na niego nacierasz i cię trafia, to jest to jak kolizja. Jeżeli więc McGregor na niego ruszy, zostanie znokautowany w czwartej, piątej albo szóstej rundzie. Poczuje w tej walce zmęczenie. To inna bajka niż UFC. Nie będzie nawet rozumiał, dlaczego w ogóle znalazł się w ringu. Mayweather ma świetną obronę, szybkość, a do tego siłę, której się nie docenia. McGregor bije w ciebie, a nie przez ciebie. Na zawodników MMA to wystarczy, ale jako bokserzy jesteśmy przyzwyczajeni do przyjmowania ciosów bitych w należyty sposób. On tak nie bije. To bardziej takie klapsy, nie można tego porównywać z uderzeniami prawdziwego boksera – powiedział Mosley.

Warto wspomnieć w tym miejscu walkę Mosley – Mayweather. „Słodki” podczas tego pojedynku w drugiej rundzie dwukrotnie mocno trafił faworyzowanego rywala prawą ręką, niewiele zabrakło by „Money” znalazł się na deskach. Najlepszy pięściarz XXI wieku przetrwał jednak kryzys, wygrał pozostałe rundy i zwyciężył jednogłośnie na punkty.

Pojedynek Mayweather-McGregor odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę w hali T-Mobile Arena w Las Vegas.

Źródło: ESPN

Dodaj komentarz