Najlepsi bez podziału na kategorie wagowe wg wRingu.net!

Przedstawiamy najświeższy ranking najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe według redakcji wRingu.net. Ranking jest owocem typowania naszych redaktorów, każdy z zawodników miał przyznawane punkty rankingowe za osiągnięcia, aktualną dyspozycję i wpływ na świat boksu zawodowego.  Ranking jak zwykle jest wypadkową wielu czynników, niektóre kandydatury były pewne, inne do końca walczyły o punkty, które pozwolą na umieszczenie na naszej liście. Oto aktualny ranking P4P według wRingu.net:

1. Aleksander Usyk – ukraiński dominator kategorii junior ciężkiej zasłużył na palmę pierwszeństwa. Absolutna dominacja w swojej dywizji, zdobycie czterech pasów a jako wisienka na torcie nokaut na Tonym Bellew. Czas na występy w wadze ciężkiej i ugruntowanie pozycji w historii zawodowego boksu.

2. Wasyl Łomaczenko – kolejny reprezentant naszych wschodnich sąsiadów. Hi – Tech sieje terror w kolejnych kategoriach, gdzie nie może znaleźć równorzędnych przeciwników.

3. Terence Crawford  – kolejny zunifikowany mistrz, który poszedł w górę w celu zdobycia pasa i ten cel osiągnął. Do końca walczył o drugie miejsce z Łomaczenką, swoimi występami w 2019 będzie pracował na osiągnięcie tronu P4P.

4. Saul Alvarez – Potężna pozycja marketingowa, rekord zawierający nazwiska świetnych zawodników i zwycięstwo nad Giennadijem Gołowkinem. Ryży Meksykanin uczciwie zapracował na czwarte miejsce.

5. Mickey Garcia nieważne gabaryty i umiejętności przeciwnika – Mickey idzie jak burza. Teraz porywa się na walkę z dużo większym fizycznie Errolem Spencem. Zwycięstwo zagwarantuje mu co najmniej pierwszą trójkę rankingu.

6. Giennadij Gołowkin – niedawny lider wielu rankingów P4P mimo świetnej postawy z Canelo nie zyskał uznania w oczach sędziów. Odbija się to na jego pozycji w świecie boksu. Cały czas czekamy na kolejną walkę, która powie w jakim miejscu jest Kazach.

7. Anthony Joshua  – król wagi ciężkiej ląduje na siódmej pozycji. Mistrzowskie pasy, pełne stadiony, porywające walki – to jego  główne argumenty. Czekamy na starcia z Wilderem i Furym.

8. Naoya Inoue – japoński „Potwór” obecnie nokautuje w turnieju WBSS. Niektórzy zastanawiają się, ile rund łącznie stoczy w turnieju i dlaczego nie będzie to łącznie nawet jedna pełna walka.

9. Errol Spence Jr.– w oczekiwaniu na starcie z Garcią trafia na dziewiątą pozycję.

10. Manny Pacquiao – weteran zamyka naszą listę. Adrien Broner przekonał się na własnej skórze, w jakiej formie można być w wieku 40 lat i jakie akcje wyprowadzać. Filipińczyk nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.


Leave a Reply