Najnowsze rankingi światowych federacji. Są polskie nazwiska

boxing-beltsMiesiąc maj powoli dobiega końca. Federacje WBO, WBA*, WBC i IBF* – uznawane powszechnie za największe organizacje bokserskie, wydały świeże notowania za miesiąc maj 2015. Krzysztof Włodarczyk jest obecnie #4 w zestawieniu kategorii cruiser federacji WBC. W tej samej dywizji znaleźli się inni nasi pięściarze. Krzysztof Głowacki jako #9 według WBO, Łukasz Janik jako #12 oraz Mateusz Masternak, który uplasował się jako #5 (#10 IBF).

Andrzej Fonfara po wspaniałym zwycięstwie nad Julio Cesarem Chavezem zajmuje pozycję nr. 2 kategorii półciężkiej według zarówno WBA i WBC (#6 IBF) i wiele wskazuje, że „Polski Książę” wkrótce doczeka się kolejnej walki o pas mistrzowski. W kategorii ciężkiej mamy jednego przedstawiciela, jest nim Artur Szpilka, który plasuje się jako #11 w rankingu WBC i #10 wg IBF.

Kamil Łaszczyk jest notowany jako #2 w przedziale piórkowym organizacji WBO. Przypomnijmy, że w tej wadze pas mistrzowski dzierży genialny Wasyl Łomaczenko.

Pełne notowania dostępne w zakładce „rankingi światowe„.

*federacje IBF i WBA ranking za miesiąc maj 2015 udostępniły w połowie kwietnia 2015. Rankingi nie ujmują zatem walk Polaków w miesiącu maj.

 

Leave a Reply