Noc z boksem i MMA – rozpiska gdzie i o której oglądać

Dziś czeka nas wieczór i noc wyjątkowo obfita w wydarzenia na arenach bokserskich i MMA. Poniżej znajdziecie krótki poradnik o tym, gdzie i co oglądać.

Zaczynamy już o 17.30 i TVP Sport gdzie obejrzycie gale grupy Tymex organizowaną w Częstochowie. Będziecie mogli zobaczyć pojedynki: Laury Grzyb, Łukasza Wierzbickiego, Sebastiana Ślusarczyka czy Krzysztofa Twardowskiego. W pojedynku wieczoru na dystansie 10 rund zaprezentuje się Robert Parzęczewski (25-1, 16 K). Jego rywalem będzie Sherzod Khusanov (21-1-1, 9 KO).

Bezpośrednio po zakończeniu tej gali i nadal na antenie TVP Sport przeniesiemy się do Monachium na finał turnieju WBSS. Tam w bardzo interesującym pojedynku zmierzą się Mairis Briedis (26-1, 19 KO), oraz Yuniel Dorticos (24-1, 22 KO). Stawka będzie broniony przez kubańczyka pas IBF oraz wakujący pas magazynu Ring w kategorii cruiser. Pojedynek powinien rozpocząć się około godziny 23. Po zakończeniu tej walki TVP Sport wyemituje jeszcze pojedynek Roberta Talarka z Denisem Radovanem o pas IBF European w kategorii średniej.

Następnie nadal nie zmieniając kanału, od godziny 1.00, przenosimy sie do USA i na gale w Uncasville. Zobaczymy tam aż 5 walk o tytuły światowe. Między innymi w wykonaniu Omara Figueroa oraz Luisa Nery. W dwóch głównych pojedynkach wystąpią bracia Charlo. Najpierw Jermell (33-1, 22 KO) podejmie Jeisona Rosario (20-1-1, 14 KO) w pojedynku o pasy WBCA, WBA oraz IBF w kategorii junior lekkiej. Następnie Jermall (30-0, 22 KO) stanie do obrony tytułu WBC w kategorii średniej przeciw Sergieyowi Derewjanczenko (13-2, 10 KO).

Jeżeli będziecie mieć ochotę na mała zmianę klimatu, to od godziny 20.30 i na antenie Polsat Sport Extra, będziecie mogli obejrzeć pojedynek Josha Taylora (16-0, 12 KO) w obronie pasów WBA oraz IBF w kategorii super lekkiej. Zwycięzca ostatniej edycji turnieju WBSS podejmie Taja Apinuna Khongsonga (16-0, 13 KO).

Na sam koniec warto przenieść się na antenę Polsatu Sport, gdzie znajdziemy transmisję z gali UFC 253 i tak ważny dla nas pojedynek pomiędzy Jankiem Błachowiczem oraz Dominickiem Reyesem o pas w kategorii półciężkiej. Początek transmisji o godzinie 2.30 (studio). Walka wieczoru powinna odbyć się około godziny 4.00.

Leave a Reply