Oficjalne pismo ws. werdyktu walki Masternak – Muller

masternak wazenieW sobotni wieczór bardzo kontrowersyjna decyzja kosztowała Mateusza Masternaka (35-3, 25 KO) utratę 36. zwycięstwa na zawodowych ringach w walce z Johnnym Mullerem (19-4-2, 13 KO). Team Sauerland i Golden Gloves żądają zmiany decyzji – czytamy w oficjalnym piśmie.

Wspólne oświadczenie promotorów Polaka (Team Sauerland) i, co rzadko spotykane, także Johnny’ego Mullera zaczyna się od przypomnienia przebiegu walki, której werdykt wzbudził ogromne kontrowersje w świecie bokserskim.

– Masternak dominował przez dziesięć rund pojedynku, posyłając zawodnika z RPA na deski w piątej i siódmej rundzie i był w dobrej formie także po końcowym gongu. Niestety, nie znalazło to odzwierciedlenia w werdykcie. Sędziowie punktowali 95-93, 95-93, 93-95 przyznając Mullerowi niejednogłośne zwycięstwo.

W dalszym ciągu oświadczenia padają ostre słowa o obrabowaniu tym werdyktem Masternaka z szans na walkę o mistrzostwo świata. Cytowany jest promotor Kalle Sauerland.

Nie rozumiem, jak dwóch sędziów mogło uczciwie ocenić, że Mullerowi należało się zwycięstwo 95-93. (…) Po pokonaniu Jean-Marcka Mormecka w Paryżu był na dobrej drodze do kolejnej walki o mistrzostwo świata. Nie możemy pozwolić dwóm niekompetentnym sędziom na obrabowanie go z jego przeznaczenia.

Więcej o całym zajściu na Polsat Sport

Leave a Reply