Oficjalnie: Joshua walczy z Powietkinem, Wilder czeka

22 września na legendarnym londyńskim stadionie Wembley  Anthony Joshua przystąpi do kolejnej obrony pasów mistrza świata WBA, WBO i IBF. Rywalem Brytyjczyka  będzie Aleksander Powietkin. Walkę może oglądać na żywo nawet 90 tysięcy widzów.

Powietkin ostatnimi czasy znany jest zarówno z potężnych nokautów (w ostatniej walce o mało nie zamordował Davida Price’a) jak również ciągnących się za nim podejrzeń o doping. Jesteśmy ciekawi, czy walczący nieschematycznie Rosjanin będzie dawał radę przebić się że swoimi ciosami w półdystansie i czy lewy sierpowy chociaż raz naruszy szczękę mistrza sprawdzając jej odporność. Zastanawiamy się również jak często Powietkin będzie badany na obecność dopingu i czy Joshua będzie sprawdzany równie restrykcyjne.

Walka Joshua – Powietkin oznacza, że negocjacje co do jesiennej walki z mistrzem świata WBC Wilderem zostały ostatecznie zerwane.  Jeśli jednak Amerykanin i Anglii odniosą w najbliższych pojedynkach zwycięstwa ich walka będzie wyczekiwana jeszcze bardziej. Powietkin to dobry ruch marketingowy i gwarancja emocji przynajmniej w pierwszych rundach. Czekamy na odpowiedź Wildera i dobór ciekawego rywala na jesień.

Źródło: Twitter Eddiego Hearna.

Dodaj komentarz