Ortiz przegrywa z Guerrero

Nieco zapomniani już dzisiaj Victor Ortiz i Robert Guerrero stoczyli minionej nocy bój w kategorii półśredniej. Walka poprzedziła główne wydarzenie na gali w Las Vegas, którym było starcie Manny’ego Pacquiao z Yordenisem Ugasem. W stawce pojedynku nie było żadnego pasa mistrzowskiego.

Ortiz minimalnie uległ na punkty Guerrero rezultatem 3x 94-96. Panowie od początku szli łeb w łeb, wymieniając dziesiątki ciosów na rundę. To jednak Guerrero był nieco aktywniejszy i doprowadził więcej uderzeń do celu według sędziów punktowych. Ostatnie rundy opiewały w liczne klincze, a jej ogólny wizerunek był ciężki w odbiorze. Zmęczony Ortiz rzucił się na końcu do odrabiania strat, jednak nie zdołał posłać na deski zawsze twardego Guerrero.

Dla Ortiza była to pierwsza walka po trzy i pół rocznej przerwie od boksu. W tym czasie Amerykanin m in. borykał się z problemami z prawem. Guerrero zaś, nie boksował od 2019 roku, kiedy pokonał na punkty Geralda Thomasa. Dla Ortiza była to już siódma porażka w zawodowej karierze.

Leave a Reply