Pacquiao – Broner: Eksperci nie dają szans Amerykaninowi

Macie już swoje typy na sobotni pojedynek Manny’ego Pacquaio z Adrienem Bronerem? Redakcja sportingnews.com postanowiła przepytać kolegów z konkurencji – większość fachowców z redakcji gazet i stron internetowych zajmujących się pięściarstwem zdecydowanie stawia na Filipińczyka.

Niektórzy, jak Lance Pugmire z Los Angeles Times stawiają na doświadczenie Manny’ego i jego poświęcenie względem przygotowań do walk. Keith Idec z Boxingscene również obstawia jednogłośną wygraną Pacquaio na punkty, jest jednocześnie zdania, że Broner jest zbyt twardy, aby dać się złapać na nokaut.

>>Zobacz ważenie Pacquiao – Broner<<

Tom Gray z RingTV także stawia na Filipińczyka. Obiektywnie stwierdza przy tym, że nie wyprowadza on tylu ciosów co kiedyś, ale to i tak więcej, niż Broner, któremu Gray odmawia posadania silnego ciosu, którym mógłby zaskoczyć Pacquaio. Opinię dziennikarza popiera praktyk, „Latynoski wąż”, Sergio Mora – po spartańsku stwierdził, że pomimo tego, że Broner jest całkiej twardy to Pacquaio zrobi go bez problemu dzięki pracy nóg i umiejętności zadawania ciosów z przeróżnych kątów.

Wyróżnia się tutaj swoim zdaniem inny pięściarz, Devin Haney – stawia na Bronera, ale swoją opinię argmentuje w zasadzie tylko samą motywacją Bronera, która bije z przeprowadzanych z nim wywiadów. Ale czy nastawienie mentalne wystarczy?

A Wy kogo obstawiacie?

Źródło: http://www.sportingnews.com/us/boxing/news/manny-pacquiao-vs-adrien-broner-industry-predictions/qngghb2kdwnf10e8nhhllcvw8

Autor: Maciej Chrościelewski/wringu.net

Dodaj komentarz