Parker ponownie lepszy od Chisory

Podczas wczorajszej gali w Manchesterze doszło do rewanżowego pojedynku rewanżowego między Dereckiem Chisorą (32-12, 23 KO) a Josephem Parkerem (30-2, 21 KO). Ponownie góra okazał się być młodszy Parker jednak tym razem, obyło się już bez kontrowersji w kwestii werdyktu.

Parker zaczął walkę agresywnie. Częstował Chisore mocnymi uderzeniami i zgarnął początkową fazę pojedynku. W 4 starciu Brytyjczyk był liczony w czwartej rundzie, kiedy stracił równowagę po ciosach rywala i musiał podeprzeć się na linach. W kolejnych dwóch starciach Parker zwolnił i pozwolił Parkerowi dojść do głosu. Po czym w rundach 7 i 8 znów posłał rywala na deski. Chisora nawet po wliczeniach sprytnie wychodził z zagrożenia, wciągając Parkera w wymiany ciosów w narożniku. Kolejne starcia to zmienna przewaga obu zawodników.

Ostatecznie po pełnych 12 rundach wszyscy sędziowie jednogłośnie wskazali na byłego mistrza świata w stosunku: 115-110, 115-111 i 114-112. Parker pozostaje w grze i może liczyć na kolejne ciekawe pojedynki. Dzięki wygranej obronił również tytuł mistrza interkontynentalnego wersji WBO i z pewnością poprawi swoja pozycje w rankingach światowych. Być może jego kolejnym przeciwnikiem będzie Dillian Whyte z którym już raz przegrał. Dla Chisory była to trzecia porażka z rzędu i dwunasta karierze. Komentatorzy Brytyjscy rozważali, czy nie będzie to ostatni pojedynek w karierze Brytyjczyka, ale prawdopodobnie jeszcze zobaczymy bitnego Chisore między linami.

Leave a Reply