Pindera: Rosyjska siła

drozdPodczas niedawnej gali w Moskwie Rosjanie wygrywali swoje walki przez nokaut. Jeszcze chwila i będą rządzić niepodzielnie w wadze junior ciężkiej.

A przecież to miała być polska waga. Mistrzem świata był Tomasz Adamek i Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, mistrzem Europy Mateusz Masternak, a na pierwszych miejscach w rankingach Krzysztof Głowacki i Paweł Kołodziej. Do tego jeszcze Łukasz Janik, wcześniej Tomasz Hutkowski.

Dziś dwóch mistrzów w tej kategorii mają Rosjanie (WBC – Grigorij Drozd, WBA – Denis Lebiediew), czempionem IBF jest wciąż mieszkający w Niemczech Kubańczyk Juan Pablo Hernandez, a WBO Marco Huck. Bośniak z niemieckim paszportem. Ale tuż za nimi na liście najpoważniejszych kandydatów do mistrzowskich pasów znów Rosjanie: Dmitrij Kudriaszow (wszystkie swoje walki wygrał przez nokaut), Rachim Czakijew (mistrz olimpijski z Pekinu, pokonany tylko przez „Diablo” Włodarczyka) i Murat Gassijew. Do tej listy trzeba jeszcze dopisać Ukraińca Ołeksandra Usyka, złotego medalistę igrzysk w Londynie. Jest jednym z tych, którzy mogą pokrzyżować szyki Rosjanom.

My mamy tylko Krzysztofa Głowackiego, który wciąż czeka na walkę z Marco Huckiem. Dojdzie do niej prawdopodobnie w lipcu w USA, ale na dokładne informacje gdzie i kiedy musimy trochę poczekać. Mam też nadzieję, że ostatniego słowa nie powiedział jeszcze „Diablo” Włodarczyk, który miał zmierzyć się w rewanżowym pojedynku z Drozdem, ale na przeszkodzie stanęła choroba i teraz znów musi cierpliwie czekać na jeszcze jedną szansę. I zapewne raz jeszcze dostanie ją w Moskwie, gdyż boks zawodowy w Rosji rozwija się coraz prężniej.

Całość artykułu dostępna na PolsatSport

Źródło: PolsatSport/Janusz Pindera

Leave a Reply