Polacy na UFC w Berlinie. Czego się spodziewać?

ufcWielkimi krokami zbliża się gala UFC w Berlinie. Z racji bliskości naszego kraju włodarze amerykańskiej organizacji zadbali, żeby fani znad Wisły mieli okazję podziwiać swoich ulubieńców tuż za zachodnią granicą. W walce wieczoru wystąpi Joanna Jędrzejczyk, która będzie bronić pasa wagi słomkowej w starciu z Jessicą Penne. Nie jest jednak jedyną naszą reprezentantką. Przyjrzyjmy się po krótce Polakom i ich rywalom:

Joasia Jędrzejczyk jest żelazną faworytką walki z Penne. Polka praktycznie w każdej płaszczyźnie posiada atuty, które pozwalają jej myśleć o zwycięstwie. W stójce mogłaby zabrać swoją rywalkę do szkoły. Mistrzowski poziom muay thai przy co najwyżej solidnym poziomie technik uderzanych rywalki to kolosalna różnica. Penne jest reklamowana jako zawodniczka, która ma poprawny parter, cóż jednak z tego, gdy obrony przed obaleniami Joanny nie powinny pozwolić sprowadzić walki do tej płaszczyzny. Szykuje się efektowne zwycięstwo Asi, czego jej i sobie życzymy.

Piotr Hallmann wraca do UFC po odbyciu karencji za stosowanie niedozwolonych środków. Jego forma z tego powodu jest niewiadomą. W oktagonie zmierzy się z Magomedem Mustafaevem z Rosji, zawodnikiem groźnym zarówno w stójce jak i w parterze. Na papierze bardzo równy pojedynek, przewagą Polaka doświadczenie w UFC, jednak stawianie w tej walce wielkich pieniędzy u bukmachera to spore ryzyko.

Debiutu w UFC doczekał się Łukasz Sajewski. Uporał się już z problemami zdrowotnymi, czas uporać się z Niemcem Nickiem Heinem. Pogromca Marcina Helda, as technik parterowych Sajewski z pewnością jest zawodnikiem, który może zaistnieć w UFC na dłużej. Jeśli oktagon nie wprowadzi zbyt nerwowej atmosfery powinien poradzić sobie z rywalem.

W klatce zaprezentuje się także Peter Sobotta. Zmierzy się z debiutującym dla organizacji Stevem Kennedym. Australijczyk czterokrotnie przegrywał przez poddania. Piąta porażka w ten sposób jest bardzo prawdopodobnym rozwiązaniem pojedynku.

Źródło: własne

Jedna myśl na temat “Polacy na UFC w Berlinie. Czego się spodziewać?

Leave a Reply