Polsat Boxing Night – Głowacki kontra Usyk: „NA ŻYWO minuta po minucie”

glowacki-usyk

Już dziś najważniejsze wydarzenie tego roku w polskim boksie. Krzysztof Głowacki stanie do drugiej obrony swojego pasa mistrza świata wagi junior ciężkiej. Polak na gali w Gdańsku zmierzy się z mistrzem olimpijskim z Londynu Aleksandrem Usykiem. Oprócz głównych bohaterów w ringu między innymi Andrzej Wawrzyk, Albert Sosnowski, Ewa Piątkowska i Michał Cieślak. Redakcja wRingu.net jest już w Ergo Arenie gdzie tradycyjnie przeprowadzi dla czytelników relację „NA ŻYWO minuta po minucie”. Zapraszamy na pierwsze walki już od godziny 19. Szykują się niesamowite emocje! Relację prowadzi Tomasz Nowak.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

00:52: To już koniec naszej relacji. Dziękujemy Krzysztofowi Głowackiemu za wielką wojnę w ringu. Pas niestety jedzie do rywala. Naszym czytelnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Spotykamy się przy kolejnych galach.

00: 51: Punktacja 119-109 zdecydowanie zawyżona.

00:50: 119-109 i dwukrotnie 117-111. Aleksander Usyk nowym mistrzem świata.

00:44: KONIEC ! Usyk leżał w ostatniej rundzie, ale nie było liczenia. Czekamy na oficjalny werdykt.

00:40: Połowa 11 rundy zdecydowanie dla Usyka. Polak starał się nadrabiać, ale chyba starcie na konto rywala. Czas na ostatnią rundę!

00:36: Czas na rundy mistrzowskie! Oj dzieje się w Ergo arenie! Emocje sięgają zenitu. Po dziesięciu rundach ciężko wskazać zwycięzcę, dlatego kolejne starcia są szalenie ważne.

glowackiusyk

00:32: Po dziewiątej rundzie widać, że lepiej przygotowany kondycyjnie jest Polak. Usyk cały czas groźny, ale mamy wrażenie, że powoli jedzie na ambicji. Głowacki cały czas w natarciu.

00:28: Ósma runda dla Główki. Na każdą akcję rywala odpowiadał kilkoma ciosami. Zaznaczmy jednak, że wciąż jest to bardzo wyrównany pojedynek.

00:25: Rozpoczęła się druga połowa walki. Tempo nie spada, na trybunach wrzawa jak na największych światowych eventach. Bo to jest światowa impreza! Część redakcji potraciła głosy. Jedziesz Główka!

00:20: runda szósta dla Usyka. Tym razem on lokował mocne ciosy. Nie oznacza to, że Polak był mu dłużny. Trzeba jednak przyznać, że to oponent był skuteczniejszy.

00:16: I kto mówił, że Usyk ma prowadzić do połowy na punkty? Główka skutecznie dotrzymuje tempa Ukraińcowi, przejmuje inicjatywę, walka bliska remisu. A przecież to druga połowa boju ma być atutem Polaka!

00:12: Czwarta runda nasza! Na głowę Usyka spadło sporo soczystych sierpów! To dużo więcej niż jego pykanie prostym. Szkoda, że brakuje ciosów na dół.

00:08: Runda trzecia dla Usyka, Ukrainiec kłuł prostymi, samemu nie dając się trafiać. Głowacki za bardzo w miejscu, do tego po zderzeniu głowami pojawiło się na jego głowie rozcięcie. Oby nie było groźne.

00:04: Druga runda pod dyktando Głowackiego! Polak miał inicjatywę , trafiał na korpus, złapał też rywala pod linami mocnymi sierpowymi. Na taki boks czekamy, oby tak dalej!

23:58: Pierwsza runda za nami. Głowacki szuka ciosów na korpus, jednak w wymianie prostych lepszy Usyk. Zapowiada się wyśmienicie.

23:54: Jimmy Lennon Jr robi świetną robotę. Potrafi rozgrzać publiczność jeszcze bardziej.

23:52:Elektryzująca atmosfera na hali, niesamowite wrażenia po hymnach . Publika szaleje i czeka na boks!

23:50: Obaj bohaterowie jużw ringu, czas na hymny.

23:46: OTO I NASZ MISTRZ!:

glowka

23:44: Usyk gotowy, wchodzi do ringu:

usyk

23:41: Legendarny anonser, Jimmy Lennon Jr już w ringu!

23:40: Wracamy jednak do tego co dziś najważniejsze: Głowacki już po rozgrzewce, za chwilę będzie gotowy do wejścia do ringu. Podczas wczorajszego ważenia okazał się minimalnie cięższy od Usyka. Jednak to Ukrainiec dysponuje lepszym zasięgiem. Za kilka minut walka!

23:38: A tak z młodzieżowym pasem WBC prezentuje się Patryk Szymański:

szymanski-patryk

23:37: W Ergo Arenie duży aplauz wzbudził Witalij Kliczko, który jest gościem gali. Jednak to nie on wystąpi dziś w ringu. Spora liczba ukraińskiej widowni, trwa wojna na okrzyki wspierające zawodników: Głowackiego i Usyka.

23:35: Czas na walkę wieczoru Krzysztof Głowacki kontra Aleksander Usyk!

23:30: Ewa Piątkowska: Dziękuję Oli, jest świetną zawodniczką, postawiła mi twardy opór, bije mocno. Mam prośbę, za chwile wyjdzie nas mistrz świata, pokażcie mu wsparcie podczas walki!

23:25: Ola Lopes: Dziękuję polskiej publiczności i dziennikarzom za ciepłe przyjęcie. Ewa okazała się szybsza, nie dałam rady zniwelować jej zasięgu. Szybciej wyrzucała ciosy, chciałabym żeby nokdaun nie był liczony, ale nie zmieniło to wyniku walki. Gratulacje.

23:21: 96-93, 97-93, 96-93 Ewa „Tygrysica” Piątkowska mistrzynią świata WBC!

23:18: Koniec walki, oczekujemy na werdykt.

23:14: przed nami ostatnia runda. Ewa „Tygrysica” Piątkowska jest bardzo blisko życiowego sukcesu i zdobycia pasa mistrzyni świata kobiet według federacji WBC w wadze super półśredniej.

23:12: 67-65,68-64,69-69 dla Piątkowskiej – tak wyglądała punktacja po siedmiu rundach. Magdziak Lopes potrzebuje nokautu.

23:10: Ósma runda. Magdziak Lopes jeśli chce zwyciężyć, musi podkręcić tempo. Pomimo remisu po czterech rundach musi odrabiać straty spowodowane nokdaunem. Głośny doping kibiców dla Piątkowskiej.

23:05: Magdziak Lopes na deskach w rundzie szóstej! Piątkowska jednak nie starała się rzucać bezmyślnie na rywalkę. Runda liczona 10-8 dla Tygrysicy, jest więc bliżej mistrzostwa świata WBC.

23:03: Jak właśnie poinformował konferansjer, Piątkowska po czterech rundach remisuje z Magdziak Lopes. 38-38 u dwóch sędziów, u jednego 39-37 dla Tygrysicy.

23:00: Po czterech rundach prowadzi Ewa Piątkowska. Podopieczna Andrzeja Gmitruka jest szybsza od swojej przeciwniczki, a jej ciosy są celniejsze.

22:57: Wywiad z nowym mistrzem Polski w wadze ciężkiej, Andrzejem Wawrzykiem:

22:53: Za nami dwie rundy, zawodniczki, jak to zazwyczaj w walkach pań, walczą bardzo ambitnie. Bardziej aktywniejsza jest Ewa Piątkowska, którą  Aleksandra Magdziak Lopes stara się skontrować sierpami.

22:50: Panie zaczęły!

22:45: A tak walkę z Szymańskim zakończył Villalobos:

vilalobos

22:43: Aleksandra Magdziak Lopes wychodzi do ringu z szalikiem w polskich barwach narodowych  w rytm Im Shipping up to boston kapeli Dropkick Murphys

22:42: Ewa Piątkowska już gotowa:

ewa

22:40:  Wcześniejsze rozstrzygnięcia w poprzednich walkach spowodowały przerwę, jednak już wracamy do boksu. Czas na walkę o pas mistrzyni świata WBC kobiet.

22:21: W kolejnej walce zmierzą się Ewa Piątkowska i Aleksandra Magdziak Lopes. W stawce pas mistrzyni świata.

22:16: KONIEC WALKI! ALBERT SOSNOWSKI PODDAJE POJEDYNEK Z POWODU KONTUZJI ŁUKU BRWIOWEGO. ANDRZEJ WAWRZYK MISTRZEM POLSKI WAGI CIĘŻKIEJ!

22:14: po pięciu rundach prowadzi Wawrzyk.

1234565

22:10: Andrzej Wawrzyk złapał Alberta Sosnowskiego pod linami, ulokował kilka mocnych uderzeń, gdy wydawało się, że ma szansę skończyć przed czasem, rozległ się gong ogłaszający przerwę po 4 rundzie. Sosnowski wyraźnie naruszony szedł do narożnika.

22:06: Za nami trzy rundy.

walka-wala

22:01: Koniec drugiej rundy. Wawrzyk próbował ustrzelić Alberta mocnymi prawymi prostymi, ten jednak ustał jego ciosy i starał się odgryzać. Walka może nie porywa tempem, ale jest ciekawa, obaj z nastawieniem na nokaut.

21:58: Pierwsza runda jednak rozpoznawcza, Albert nie szarżował. Przewaga zasięgu Wawrzyka bardzo widoczna.

21:55: Stawką pas mistrza Polski wagi ciężkiej. Albert zaowiada, że szybko ruszy do ataku, co na to jego rywal? Przygotujmy się na grzmoty.

21:53:

wawrzek

21:53: Burning Heart – Ta piosenka towarzyszy byłemu pretendentowi do pasa mistrza świata. Czas na Andrzeja Wawrzyka!

21:52: Do ringu wchodzi były mistrz Europy Albert Sosnowski:

albrt

21:47: Czas na kolejny pojedynek!

21:35: Grzegorz Proksa punktował zwycięstwo Villalobosa.

21:34: w kolejnym pojedynku starcie o pas mistrza Polski wagi ciężkiej pomiędzy Andrzejem Wawrzykiem a Albertem Sosnowskim.

21:27: Zadecydowało odjęcie punktu. Brawa dla naszego zawodnika!

21:25: SĘDZIOWIE PUNKTOWALI: 96-94 SZYMAŃSKI, 94-95 VILLALOBOS, 95-94- SZYMAŃSKI ZWYCIĘŻA I MŁODZIEŻOWY PAS WBC ZDOBYWA PATRYK SZYMAŃSKI!

21:24: Za nami dziesięć rund morderczego boju. Jak na razie najlepsza walka na gali. Czekamy z niecierpliwością i niepokojem na rezultat!

21:20: Szymański z trudem dotrwał do końca rundy. Villalobos rzucał go po ringu mocnymi sierpami. Polak sprytnie przyklinczował, duże rozcięcie nad jego okiem. Przed nami ostatnia runda. DO BOJU PATRYK!

21:16: Za nami osiem rund. W ostatniej na twarz Patryka weszło kilka niebezpiecznych podbródków.

21:10: W siódmej rundzie Patryk Szymański pokazał to , czego od niego oczekujemy. Kontrola lewym prostym (jest mańkutem), nie pozwalał rywalowi zbliżyć się na odległość pozwalającą mu zadawać niebezpieczne sierpy.

21:07: Patryk starał się kilkakrotnie ustawiać rywala przednią ręką i poprawiać długim prostym, jednak na tym etapie oczekujemy od niego więcej, jeśli chce mieć kontrolę nad pojedynkiem.

21:02: Za nami piąta runda z zaplanowanych dziesięciu, jednak zawodnicy są już bardzo zmęczeni. Po czterech starciach sędziowie zgodnie z zasadami WBC punktują: dwukrotnie minimalnie Szymański i remis.

20:59: Ależ wymiany, rywal Polaka poluje na nokaut, doszło nawet do… sprowadzenia do parteru, za które sędzia upomniał Villalobosa. Patryk Szymański ma bardzo trudną przeprawę. Walka o pas młodzieżowy, jednak w ringu potrzeba teraz twardej, niemłodzieżowej walki.

20:55: Szymański w zwarciu kładzie rywala na deski. Ten jednak wstaje i walczy dalej.

20:52: Za nami druga runda. Ależ mamy wojnę w ringu! Obaj nie szczędzili sobie uderzeń, czyste ciosy na otwarte obrony trafiały w głowy zawodników. Skuteczniejszy o dziwo był tym razem rywal Polaka. Patryk powinien się starać uspokoić rywalizację.

20:47: Na trybunach gorący doping dla naszego zawodnika. Ergo Arena bardzo emocjonalnie i impulsywnie reaguje na to, co dzieje się w ringu. Polak boksuje dużo mądrzej od rywala , wyprowadza celniejsze ciosy. Przeciwnik stara się wchodzić z atakami złożonymi z kilku ciosów, jednak są niecelne i chaotyczne.

20:43: Czas na Patryka Szymańskiego:

szymanski

20:41: Do ringu wychodzi Jose Vilalobos

20:40: Posłuchajcie, co miał do powiedzenia Michał Cieślak:

20:33: Rywalem Polaka będzie Jose Villalobos. Nasz zawodnik jest faworytem, jednak rywal z pewnością nie zrezygnuje łatwo z prestiżowego trofeum.

20:31: W kolejnym pojedynku Patryk Szymański będzie walczył o młodzieżowy pas WBC.

20:25: Tymczasem zapraszamy do wysłuchania wywiadu, jakiego po zwycięstwie udzielił Paweł Stępień:

20:20: Wśród gości w Ergo Arenie jest między innymi Krzysztof Diablo Włodarczyk, który w listopadzie zmierzy się z Durudolą.

20:17: Oficjalnie: TKO W rundzie drugiej po trzech liczeniach. Michał Cieślak o kolejnej walce:
-” Siłłach to zawodnik o innej klasie, przygotuję się bardzo solidnie, trenerzy na pewno postarają się o odpowiednich sparingpartnerów. Po tym zwycięstwie skupiam się na kolejnym pojedynku. Dziękuję moim kibicom!”

20:14: Drugie, zaraz potem trzecie liczenie. Ilie wstaje, jednak narożnik rzuca ręcznik. Kolejne zwycięstwo Michała Cieślaka! W tych pięściach jest moc! W listopadzie jego kolejny pojedynek, z Ismaiłem Siłlachem na Polsat Boxing Night.

20:12: Siedzący obok Dawid Barcikowski z Top Boxing: „Cieślak włączył tryb terminatora”.

20:11: Cieślak ma moc! Twardy Ilie już w pierwszej rundzie miał dość jego ciosów. W drugiej  klęknął i został wyliczony. Furia Ceślaka!

20:06: cieslak

20:04: Zawodnicy już w ringu. Czy Cieślak znokautuje kolejnego rywala?

19:56: Tymczasem na halę dotarli Albert Sosnowski i  pretendentka do mistrzostwa świata Ewa Piątkowska. Czekamy na kolejną walkę dzisiejszego wieczoru.

19:46: W kolejnej walce zmierzą się eksplozywny Michał Cieślak i Rumun Ilie.

19:45: Norbert Dąbrowski w ringu przyznał, że przegrał pojedynek. Różnica punktowa  naszym zdaniem jest jednak za wysoka.

19:43: 79-73, 79-73, 77-75 zwycięża Paweł Stępień. Czy my oglądaliśmy tę samą walkę?

19:41: Dąbrowski i Stępień zakończyli bój. Czekamy na decyzję sędziów.

19:40: Trzeba dodać, że hala jest wypełniona już na etapie pierwszej walki. Sukces frekwencyjny!

19:37: Ostre wymiany na koniec siódmej rundy pojedynku, obaj zawodnicy dali z siebie wszystko. Zobaczymy ile mają jeszcze paliwa w baku na ostatnie starcie.

19:31: Stępień trafił dwa „luje z całej epy”, jednak Dąbrowski nadal stoi i rusza do ataku.

19:30: Siódma runda. Walka zakontraktowana na osiem. W strefie prasowej poruszenie i sporo emocji. Tematem podejście sędziów. Jakie atuty będą premiować?

nnnnn19:28: Kłopoty Stępnia. Dąbrowski zdaje się mieć inicjatywę, młodszy z zawodników poluje na mocny cios. Zdarza mu się trafiać, jednak nie wywołuje spustoszenia na swoim rywalu.

19:24: Za nami cztery rundy dobrego boksu. Jeśli ta gala cała będzie tak wyglądać, szykuje się świetne widowisko.

19:20: Kolejna runda dla Dąbrowskiego. Stępień chyba za bardzo uwierzył, że ma nokautujący cios.

19:16: Druga runda dla „Norasa”. Stępień nie może znaleźć na niego sposobu, dał się kilkakrotnie trafić ciosami sierpowymi. Niska aktywność Stępnia.

19:12: Pierwsza, rozpoznawcza runda za nami. Zawodnicy czują respekt, ale nie skupiają się jedynie na obronie.

19:08: Noras w drodze do ringu:

 noraws

19:06: Norbert Dąbrowski wychodzi w rytmach Johnnego Casha. Ghots Rider in the Sky.

19:05: ZACZYNAMY!!!

19:01: Przywitają nas Norbert Dąbrowski i Paweł Stępień. Znając style obu zawodników i ich chęci do ostrych wymian możemy mieć solidną rozgrzewkę przed kolejnymi walkami. W redakcji głosy podzielone. Prowadzący relację stawia na Dąbrowskiego, pozostali na Stępnia.

19:00: Oto dokładna karta walk dzisiejszego wydarzenia:

18:15: Już za niecałą godzinę rozpoczną się walki. Ring gotowy, hala czeka na kibiców.

ring

16:10: Ergo Arena czeka już na kibiców. Rozpoczęcie studia w Polsacie Sport o godzinie 18:00, pierwsze walki od 19. Temperatura rośnie z minuty na minutę!

hala

Dodaj komentarz