Polsat Boxing Night: Nowe Rozdanie. Adamek vs Haumono WYNIKI NA ŻYWO

Już o 18 rozpoczyna się gala Polsat Boxing Night. Trójmiejska hala Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu gościć dziś będzie pięściarzy na czele z Tomaszem Adamkiem, który zmierzy się z Solomonem Haumono. Relacja telewizyjna dostępna będzie poprzez przekaz PPV. Jeśli nie będziecie oglądać gali, ponieważ właśnie zaczynacie wakacje, robicie grilla, czy macie jakiekolwiek inne powody zapraszamy do śledzenia wyników na żywo na naszej stronie. Bądźcie na bieżąco! Zapraszamy od 18.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

Tomasz Adamek – Solomon Haumono

Tomasz Adamek wypunktował wyraźnie rywala. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali: 99-91, 99-91, 100-90. Rywal był dla Polaka statycznym celem i człapał po ringu polując na cios z prawej ręki. Adamek umiejętnie pracował lewym prostym, składał ciosy w kombinacje, jednak jego uderzeniom brakowało siły, więc nie był w stanie położyć rywala na deski. Walka w jednostajnym, monotonnym tempie. „Góral” zrobił swoje i zdecydowanie zwyciężył, jednak zaprezentowana przez niego forma nie rokuje w walce z poważnymi rywalami.


Krzysztof Głowacki – Hizni Altunkaya

Jednostronny pojedynek już za nami. „Główka” zastopował Hinzi Altunkayę w szóstej rundzie poprzez poddanie. Altunkaya leżał dwukrotnie rundę wcześniej (a także raz w drugiej), kończył ją z zapuchniętym okiem i w efekcie zrezygnował z walki.

Mateusz Masternak – Ismail Siłłach

95-93, 96-92 i 95-93 wygrywa Mateusz Masternak! Zawodnicy dali równą walkę. Początek należał do Siłłacha, który już w drugiej rundzie sprawił, że Mateusz miał rozcięty łuk brwiowy. Master odzyskał jednak kontrolę i w czwartej rundzie posłał Ukraińca na deski. Nasz zawodnik miał problemy ze zmianami pozycji rywala i jego pracą nóg, sam jednak nadrabiał fizycznymi atakami, które naruszały Siłłacha. Ukrainiec miał swój moment w ósmym starciu, kiedy po jego prawym sierpowym Masternak przyklęknął i był liczony. Dwie ostatnie rundy na konto Polaka, które przypieczętowały jego zwycięstwo.

Maciej Sulęcki – Damien Bonelli

Nie każdy bokser z Argentyny jest Sergio Martinezem – tak oto Damien Bonelli padł w niecałe trzy rundy w pojedynku z Maciejem Sulęckim. Polak miał rywala na deskach juz w drugiej rundzie po lewym sierpowym. W kolejnej rundzie Bonelli lażał dwukrotnie i znów po mocnym lewym sierpowym. Przed koncem rundy naroznik przyjezdnego pięściarza wyrzucił ręcznik do ringu na znak poddania.

Adam Balski – Łukasz Janik

Adam Balski zwycięża przez nokaut w czwartej rundzie! Od początku kontrolował walkę, Janik już w pierwszym starciu pływał po ciosach. W trzeciej rundzie potężny lewy sierpowy ściął Janika z desek. W piątej po ciosie na korpus Janik udawał, że został trafiony poniżej pasa. Cios jednak był czysty, został wyliczony. Po walce Janik zaprezentował ordynarny pokaz chamstwa, używał bluzgów na antenie i lepiej, żeby na nią nie powrócił.

Ewa Brodnicka – Viviane Obenauf

Polka zwycięża niejednogłośną punktacją 95-94 Brodnicka, 95-94 Obenauf i 96-93 Brodnicka. Starcie uśpiło publikę i odbiegało poziomem od poprzednich walk. W ostatniej rundzie Brodnicka była na deskach po serii mocnych sierpów, po czym wstała i markowo wyklinczowała walkę do ostatniej sekundy, aby się ratować.

Łukasz Wierzbicki – Robert Tlatlik

79-74, 78-74, 80-72. Jednogłośnie na punkty wygrywa Łukasz Wierzbicki! Przewaga Wierzbickiego od początku była wyraźna. Wyróżniał się szybkością, stopował ataki rywala ciosami na korpus. Sam dobrze pracował jabem i trafiał długim prawym. W walce dwóch niepokonanych zawodników to 26 – latek zachował zero w rekordzie. Po walce Wierzbicki zapowiedział, że przejdzie do wyższej kategorii wagowej.

Norbert Dąbrowski – Robert Talarek

79-72, 77-74, 79-73 zwycięża Robert Talarek! Świetna postawa Talarka, który od pierwszej rundy gnębił rywala prawą ręką! Wchodził niemal każdy podbródek i sierpowy z prawej ręki, na co Dąbrowski nie miał żadnej odpowiedzi. Punktacja 77-74 nie oddaje wizerunku walki, którą w całości zdominował pięściarz ze Śląska.

 

Dodaj komentarz