Polskie podwórko bokserskie: co słychać na początku roku?

Rozpoczął się kolejny rok, a wraz z nim spory ruch w interesie bokserskim po spokojniejszym okresie świątecznym. Również na terenie naszego kraju nie brakuje informacji o działaniach zawodników a także zapowiedzi pierwszych tegorocznych gal. Poniżej przedstawienie najważniejszych informacji wraz z krótkim komentarzem.

Kamil Szeremeta ma nowego rywala w walce o pas EBU. Trofeum zwakował Włoch Blandamura, zastąpić ma go jego rodak Alessandro Goddi (33-2-1, 16 KO). Przegrał on z wspomnianym Blandamurą nieznacznie na punkty. Zmiana rywala na dwa tygodnie przed walką (27 stycznia) to nie jest świetna informacja, ale jeśli Kamil chce zdobyć pas musi stanąć na wysokości zadania i wyraźnie (to bardzo istotne) pokonać rywala na jego terenie.

10 lutego w Nysie odbędzie się gala boksu zawodowego organizowana przez Andrzeja Wasilewskiego i Knockout Promotions. Głównymi jej wydarzeniami będą występy Krzysztofów: Włodarczyka  i Głowackiego. Szkoda tylko, że na ten moment nie wiemy z kim nasi byli mistrzowie świata skrzyżują rękawice. Oby nie było bumobicia, czekamy na zawodników, którzy stawią opór. Przy okazji,  na tej samej gali wystąpi pogromca Alberta Sosnowskiego (a raczej pięściarskiego cienia mistrza Europy i pretendenta do pasa mistrza świata) Łukasz Różański. Zawodnik ten uwierzył mocno w siebie i chciałby się zmierzyć z Krzysztofem Zimnochem. Ten drugi jak wiemy ma romans z MMA, ale jeśli takowy szybko by się skończył, walka jest możliwa. Faworytem jednak Zimnoch, nawet dość zdecydowanym.

16 lutego odbędzie się gala w Wyszkowie, firmowana przez Fight Events. W walce wieczoru powracający po dyskwalifikacji za doping Nikodem Jeżewski. Za rywala ma Aleksandra Kubicza, który boksował 9 rund z Cieślakiem i 8 z Masternakiem. Ciekawy test. Na gali ponadto ofensywnie nastawiony Mateusz Tryc. Przy okazji zaś Cieślaka warto wspomnieć, że prawdopodobnie wróci do wagi junior ciężkiej. To dobra decyzja, walki z kolosami w królewskiej dywizji mogłyby kosztować radomianina sporo zdrowia.

24 lutego gala w Zgorzelcu. W walce wieczoru Łukasz Wierzbicki, który zmierzy się z Andersonem Claytonem. My jednak czekamy głównie na jego rewanż z Żeromińskim. Michałowi należy się ta walka.

Na koniec kilka słów o wyzwaniu, jakie Łukasz Maciec rzucił Patrykowi Szymańskiemu. Zaatakował go werbalnie w mediach społecznościowych, my nie mielibyśmy nic przeciwko, by pięściarze zaatakowali się w ringu. Werdykt konfrontacji byłby otwarty a wygraliby przede wszystkim kibice.

Tomasz Nowak/wringu.net

Leave a Reply