Waga ciężka: Prospekci wracają na ring. Warto ich znać

 

Złoty medalista olimpijski z Rio De Janeiro, były mistrz świata w boksie olimpijskim Tony Yoka (1-0, 1 KO) ogłosił dzisiaj swój kolejny ringowy pojedynek. 25-letni dwumetrowiec z Francji w swojej drugiej walce zmierzy się z co najmniej solidnym Jonathanem Rice (7-2-1, 4 KO). Ciekawy dla oka styl, niesamowite warunki fizyczne, sukcesy w boksie olimpijskim  i jeszcze młody wiek sprawiają, że Yoka jest już kreowany na przyszłego mistrza świata. Po raz kolejny będziemy mieli okazję zobaczyć go w ringu 14 października w Paryżu. Dla tych, którzy nie widzieli go jeszcze w akcji mamy jego pierwszy zawodowy występ:

Yoka nie jest jedynym ciekawym prospektem wagi ciężkiej, który pokaże się nam w najbliższym czasie. Brytyjczycy dobrze nie nacieszyli się sukcesami Anthony`ego Joshuy, a już mają kolejnego zawodnika, na którego warto stawiać. Mowa oczywiście o 20-letnim Danielu Dubois (4-0, 4 KO). W przeciwieństwie do Yoki nie ma on bogatej kariery amatorskiej. Stoczył 75 walk, jednak nie startował na ważnych światowych imprezach wśród seniorów. Również posiada świetne warunki fizyczne, a o mocy jego ciosów przekonują się kolejni, nie najmocniejsi, jednak coraz solidniejsi przeciwnicy. Poniżej próbka jego umiejętności:

Trzecim ciężkim, którego warto obserwować jest Joe Joyce. Jest on najstarszy z tego grona, ma już 31 lat. Zdobywał jednak medale w amatorskich mistrzostwach Europy i świata. Jego największym sukcesem jest tytuł wicemistrza olimpijskiego, który zdobył w Rio przegrywając w finale 2-1 ze wspomnianym na początku Tonym Yoką. Wielu obserwatorów twierdziło jednak, że to Brytyjczykowi należało się zwycięstwo. Teraz Joyce podpisał kontrakt z Davidem Haye i jego grupą promotorską. Zadebiutuje już 20 października mierząc się z uznanym na rynku brytyjskim Ianem Lewisonem. Poniżej zobaczcie jak zdobywał tytuł mistrza Europy:

zdjęcie:youtube
źródło: własne/boxrec/Hayemaker Promotions

 

Dodaj komentarz