Przemysław Runowski stoczy walkę życia z brytyjską nadzieją na pas

Niepokonany Przemysław Runowski (17-0, 3 KO) 20 kwietnia stanie przed największym wyzwaniem w swojej sportowej karierze. Pojedzie do londyńskiej O2 Areny, by zmierzyć się z idolem miejscowej publiczności, kreowanym na kolejnego mistrza świata z Wielkiej Brytanii Joshem Kellym (8-0, 6 KO).

Od razu trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że to Kelly, a nie nasz zawodnik będzie faworytem. Znany z nieznajomości pojęcia „garda”, ale także nieszablonowej techniki oraz efektownego stylu „Pretty Boy” ma być kolejną perełką z Wysp, która podbije świat zawodowego boksu.

Niepokonany „Kosiarz” Runowski ma być dla Kellego tylko przystankiem i nazwiskiem w rekordzie. – tego chcą jego promotorzy. Czy Polak jest w stanie zszokować londyńską publiczność? Na naszych ringach nigdy nie mierzył się z tak mocnym przeciwnikiem, dodatkowo od maja nie walczył i nie do końca jasne były jego sprawy kontraktowe. Zostaje rzucony na bardzo głęboką wodę. Nie wiemy, czy sobie poradzi, z pewnością będziemy śledzić pojedynek i liczyć co najmniej na waleczną postawę w ringu.

W walce wieczoru londyńskiej gali wystąpi Derek Chisora. Zaprezentuje się także Dave Allen czy też Nigel Benn Jr.

źródło: Matchroom Sports


Leave a Reply