kickboxing

Puchar Świata w kickboxingu – Polska z 18 medalami w formule full contact

W miniony weekend w Budapeszcie odbył się 26 Puchar Świata w kickboxingu. Impreza organizowana pod patronatem federacji WAKO. W imprezie wzięło udział ponad 3000 zawodników z 48 krajów. Reprezentacja Polski podczas imprezy zdobyła pokaźny wór medali.

Rozgrywki odbywały się w kategoriach wiekowych oraz w różnych formułach (kick light, light contact, full contact oraz K-1). Reprezentacja Polski przywiozła ze sobą w sumie 70 medali, z czego aż 18 w kategorii seniorskiej w formule full contact. Na najwyższym stopniu podium stanęli Karolina Dziedzic w kategorii do 70 kg oraz Mateusz Kubiszyn w kategorii do 91 kg. Srebrnymi krążkami mogą cieszyć się Ewa Kauch (+70 kg), Zuzanna Kalbarczyk (60 kg) i Mateusz Dymek (67 kg). Brązowe medale trafiły kolejno do: Karoliny Juja, Żanety Cieśli, Oskara Skupienia, Mateusza Fiszera, Przemysława Kozioła, Karola Karczmarka, Igora Gutsaliuka, Tomasza Przybylskiego, Oskara Dąbrowskiego, Mateusza Białeckiego, Sebastiana Samiła, Dmytro Podolianczuka i Bartosza Papierza.

W sumie reprezentacja Polski znalazła się na 9 miejscu w klasyfikacji medalowej.

Nasi zawodnicy nie planują długo spoczywać na laurach i już niebawem szykują się na kolejne starty. Tym razem na Mistrzostwach Świata, które zaczynają się już 15 października we Włoszech.

Leave a Reply