RANKINGI P4P

Nowy ranking P4P wRINGu.net

Przedstawiamy najświeższy ranking najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe według redakcji wRingu.net. Ranking jest owocem typowania naszych redaktorów, każdy z zawodników miał przyznawane punkty rankingowe za osiągnięcia, aktualną dyspozycję i wpływ na świat boksu zawodowego.  Ranking jak zwykle jest wypadkową wielu czynników, niektóre kandydatury były pewne, inne do końca walczyły o punkty, które pozwolą na umieszczenie na naszej liście. Oto aktualny ranking P4P według wRingu.net:

1. Aleksander Usyk – ukraiński dominator kategorii junior ciężkiej zasłużył na palmę pierwszeństwa. Absolutna dominacja w swojej dywizji, zdobycie czterech pasów a jako wisienka na torcie nokaut na Tonym Bellew. Czas na występy w wadze ciężkiej i ugruntowanie pozycji w historii zawodowego boksu.

2. Wasyl Łomaczenko – kolejny reprezentant naszych wschodnich sąsiadów. Hi – Tech sieje terror w kolejnych kategoriach, gdzie nie może znaleźć równorzędnych przeciwników.

3. Terence Crawford  – kolejny zunifikowany mistrz, który poszedł w górę w celu zdobycia pasa i ten cel osiągnął. Do końca walczył o drugie miejsce z Łomaczenką, swoimi występami w 2019 będzie pracował na osiągnięcie tronu P4P.

4. Saul Alvarez – Potężna pozycja marketingowa, rekord zawierający nazwiska świetnych zawodników i zwycięstwo nad Giennadijem Gołowkinem. Ryży Meksykanin uczciwie zapracował na czwarte miejsce.

5. Erroll Spence Jr zwycięstwo z Mickeyem Garcią spowodowało, że panowie zamienili się miejscami w rankingu. Przed Spencem kolejne wielkie walki.

6. Giennadij Gołowkin – niedawny lider wielu rankingów P4P mimo świetnej postawy z Canelo nie zyskał uznania w oczach sędziów. Odbija się to na jego pozycji w świecie boksu. Cały czas czekamy na kolejną walkę, która powie w jakim miejscu jest Kazach.

7. Anthony Joshua  – król wagi ciężkiej ląduje na siódmej pozycji. Mistrzowskie pasy, pełne stadiony, porywające walki – to jego  główne argumenty. Czekamy na starcia z Wilderem i Furym.

8. Naoya Inoue – japoński „Potwór” obecnie nokautuje w turnieju WBSS. Niektórzy zastanawiają się, ile rund łącznie stoczy w turnieju i dlaczego nie będzie to łącznie nawet jedna pełna walka.

9.Mickey Garcia– skok na wagę półśrednią okazał się jednym mostem za daleko, jednak Mickey nadal należy do najlepszych pięściarzy globu.

10. Manny Pacquiao – weteran zamyka naszą listę. Adrien Broner przekonał się na własnej skórze, w jakiej formie można być w wieku 40 lat i jakie akcje wyprowadzać. Filipińczyk nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Ostatnia aktualizacja rankingu: 13.04.2019

5 myśli na temat “RANKINGI P4P

  1. Ranking układaliśmy na moment przed zakończeniem przez niego kariery. Spójrz na datę aktualizacji 🙂 Po walce Joshuy z Takamem nastąpi aktualizacja ranku.

Dodaj komentarz