Relacja „NA ŻYWO” z gali Polsat Boxing Night: Adamek – Saleta

Gala Polsat Boxing Night w Łodzi to główne sportowe wydarzenie tego weekendu. Redakcja  wRingu.net specjalnie dla czytelników prowadziła relację „NA ŻYWO”, w której minuta po minucie przekazywaliśmy co dzieje się w Atlas Arenie. Wystartowaliśmy o 18.00.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

 

00:48: Po niezłej gali, z ciekawymi walkami, z których na szczególną uwagę zasługują: nokaut Michała Cieślaka i emocjonujące starcie Rekowski – Aguilera, bardzo rozczarowała walka wieczoru. Redakcja wRingu.net dziękuje za wspólnie spędzony czas i życzy kibicom kolejnych sportowych emocji. Dziękujemy za liczne odwiedziny naszej strony!

00:46: Koniec walki! Mimo, iż w ringu wiele się nie działo, obóz Salety poddał pojedynek. Tomasz Adamek zwycięzcą. Pas Polsatu w rękach Adamka.

00:44: To, że Tomasz Adamek jeszcze nie zakończył walki, nie świadczy o nim zbyt dobrze. To nie jest forma z Arreoli. To nie jest nawet forma z Mcbride`a.

00:40: Adamek punktuje beznamiętnie. Nisko opuszczone ręce, Góral rządzi w ringu. Twarz Przemysława Salety już porozcinana.

00:37: trzecia runda zakończona, trzecia dla Adamka. Nie można odmówić Salecie ambicji, ale jest za wolny i za słaby. Miałby problemy z Adamkiem w swoim prime, a co dopiero dziś.

00:32: Adamek punktuje na wstecznym, Saleta bezradny. To nie jest walka godna PPV

00:29: I po pierwszej rundzie. Wszystko zgodnie z przewidywaniami. Saleta wyprowadził jakieś pięć ciosów, a i tak wygląda na zmęczonego. Nie musimy dodawać, że runda dla Adamka.

00:26: Czas na walkę !

00:24: Tomek Adamek zbliża się do ringu. Piosenka ta sama, co od lat. Wszyscy znają.

00:23:

zdjęcie: polsatsport

00:20: Do ringu zbliża się 47-letni Przemysław Saleta. Nie licząc walki z Andrzejem Gołotą, ostatnią walkę stoczył w 2006 roku

00:17: Czas na walkę wieczoru, w pewnych kręgach zwaną walką emerytów.

00:16 A TERAZ W RINGU HONOROWANY JEST KRZYSZTOF GŁOWACKI. OWACJA DLA NASZEGO MISTRZA ŚWIATA!

00:14: A sędzią, który podjął tą kontrowersyjną decyzję był Dariusz Zwoliński

00:12: Nagy Aguilera: „Rekowski to bardzo mocny zawodnik, Polacy to świetni zawodnicy. Kocham Polskę i cieszę się, że tu jestem. Jestem gotowy na rewanż. Sędzia nie był uczciwy, ale z chęcią wrócę na kolejną walkę”.

00:10: Marcin Rekowski: „Uważam zakończenie walki za dziecinadę. Do końca została sekunda lub dwie. Ja wychodzę po to, żeby walczyć, a nie żeby mnie ktoś poddał, to jest zawodowstwo, nie amatorstwo, ryzykujemy życie swoje żeby walczyć. Chcę rewanżu!” Zgadzamy się z każdym słowem Marcina.

00:08: Oficjalnie: Zwycięża Nagy Aguilera. Mimo najlepszej walki wieczoru niesmak pozostaje.

00:07: W naszym odczuciu Marcin Rekowski został skrzywdzony.

00:06: Bardzo zła decyzja sędziego! Marcin przetrwałby do końca i wygrał na punkty. Cios był potężny, no ale dwie sekundy????!!!!!!!

00:05: Potęzny cios: Rekowski nie wie co się dzieje….! Sędzia przerywa walkę!!!!! Nagy Aguilera zwycięża!!! Dwie sekundy do końca walki rywalizacja została przerwana!!!

00:03: Paaanie sędzio….. Aguilera trafił dwa mocne ciosy a sędzia… przerywa, żeby wytrzeć matę. Nie ten moment!

00:01: Czas na ostatnią rundę, brawa dla zawodników. Najlepsza walka wieczoru

23:57: Sporo kontrowersji, Aguilera sugeruje, że jego rywal jest forowany przez sędziego. Sugeruje, że jeśli kolejny raz Rekowski zaatakuje go głową, to wycofa się z walki

23:55: Aguilera zasugerował się sygnałem -10 sekund do gongu- i osłabił czujność. Potężny cios Rekowskiego i Amerykanin pada na deski.

23:54: Sfrustrowany Aguilera uderza głową! Sędzia odejmuje punkt!

23:52: Zderzenie głowami zawodników, Aguilera ma rozcięty łuk brwiowy. Zdenerwowany Dominikańczyk ma pretensje do sędziego.

22:46: Aguilerze boksersko nic nie brakuje, jednak fizycznie przygotowany nie jest. Rekowski kontroluje walkę, jednak widać, że więcej sportowego luzu prezentuje pochodzący z Dominikany zawodnik.

22:43: Przemek Saleta się rozgrzewa…ruchy dość toporne.

22:39: Piękny podbródkowy Marcina! Czyściutko trafił Aguilerę. Czas na piątą rundę. Co poziom to poziom 😉

22:38: Lewa ręka Rekowskiego niebezpiecznie nisko. Aguilera to widzi, jak tak dalej pójdzie, znów może ustrzelić Polaka. Rekowski sporo ciosów, jednak skuteczność niska

22:34: Obaj dynamiczni, obaj agresywni, waga ciężka na poziomie. Tutaj w każdej chwili ktoś może paść na deski. Ciężka przeprawa dla Marcina Rekowskiego

22:30: Druga runda dla Reksa, tym razem to on lokował mocne ciosy. Na to czekaliśmy!

22:27: Zapowiada się ciekawie. Runda badawcza, wydawało się, że dla Rekowskiego ale… szeroki sierp i Marcin pada na deski! Nie jest naruszony, ale runda przegrana 10-8. Potężny prawy sierpowy!

23:18: Doczekaliśmy się! Aguilera zbliża się do ringu.

23:15: Mateusz Masternak: „Z sentymentem wracam do Łodzi, w tej arenie odniosłem pierwszy duży sukces. W tym roku jednak wielkiej walki nie dostanę. Przyszły rok może być za to dla mnie bardzo ciekawy. Walkę wieczoru zwycięży Tomasz Adamek”

23:10: Organizatorzy chcą nam chyba zafundować walkę wieczoru  sporo po północy. Czy jednak nie po to kibice płacą za PPV, żeby nie było przestojów?

23:03: Mariusz Wach pewny siebie: „Powietkin ma przesrane”. Chcecie więcej? Czytajcie nasz wywiad: TUTAJ

23:01: Mateusz Borek i Mariusz Wach próbują mówić o szansach Przemka Salety, mimo iż obaj dobrze wiedzą, że Przemek ich nie ma.

22:58: Wywiady, rozmowy, ale my czekamy na boks.

22:53: Czekamy na walkę Rekowski – Aguilera. Może być ciekawie.

22:40: Artur Szpilka na facebooku: „Jakieś jaja……. Dla mnie Ewa Piątkowska wygrała …a tu oszustwo. …”. Nie zgadzamy się, to była równa walka.

22:37:

zdjęcie: polsatsport.pl

22:36: Ewa Brodnicka: Nie mamy do siebie urazy. Ewa ma silny cios, zaskoczyła mnie lewym sierpowym, ale nie poddałam się i wiedziałam, że mogę wygrać tę walkę na punkty.

22:33: Ewa Piątkowska: dałyśmy z siebie wszystko, gratuluję Ewie Brodnickiej. Nie mogłam znaleźć sposobu na jej sposób boksowania, głupio zaboksowałam. Ewa Brodnicka była lepszej w tej walce niż się spodziewałam.

22:30: Punktacja: 75-77 Brodnicka, 79-73 Piątkowska, 75-77 Brodnicka. Zwycięża niejednogłośnie na punkty Ewa Brodnicka.

22:27: Czekamy na decyzję sędziów.

22:24: Czas na ostatnią rundę!

22:19: A tymczasem Maciej Miszkiń świętuje sukces z mistrzem świata, Krzysztofem Głowackim:

22:18: W ringu zacięcia do walki bardzo dużo, techniki jednak sporo mniej.

22:14: Sms od zaprzyjaźnionego fana boksu: „Nie wiem, czy Piątkowskiej nie zaszkodził ten nokdaun, bo poczuła się za pewnie i boksuje słabiej niż na początku”. Coś w tym jest. Czwarta runda Brodnickiej, jednak ma jeszcze sporo do odrobienia.

22:12: Brodnicka idzie do przodu, ale nie trafia swoich ciosów.

22:09: Brodnicka doszła do siebie, ale Piątkowska zdecydowanie dokładniejsza. Trener Gmitruk jednak z pretensjami, oczekuje więcej od swojej zawodniczki.

22:07: Koncertowa runda Piątkowskiej. Pełna kontrola walki, czyste ciosy proste i ten nokdaun. Brodnicka nie ma na razie nic do powiedzenia.

22:06: Brodnicka na deskach!! Lewy sierpowy Piątkowskiej u celu!

22:02: Panie już w ringu. Duża szansa dla kobiecego boksu. Dobra walka wzbudzi zainteresowanie. Trzymamy kciuki.

22:00: Czekaliście na walkę kobiet? Nadszedł na nią czas!

21:58: Krzysztof Diablo Włodarczyk: Łukasz Janik rzadko odwiedza salę, zajmuje się innymi sferami życia

21:55:

zdjęcie: polsatsport

21:53: Cieślak rzucił wyzwanie Łukaszowi Janikowi! Janik wszedł do ringu i powiedział, że jest gotów podjąć wyzwanie w grudniu. Oj ciekawie się dzieje!

21:52: Michał Cieślak: Dziękuję kibicom, bardzo się cieszę, że wszystko poszło po mojej myśli. Szczególnie z wygranej. Dostałem jeden sierp przez blok, odczułem, ale oddałem prawy sierp i się skończyło.

21:51: Szybki nokaut może oznaczać, że Michał Cieślak wystąpi na gali w Wieliczce.

21:49: Tak jak przewidywaliśmy, świetna dyspozycja Cieślaka. Z niecierpliwością czekamy na jego kolejne walki.

21:47: Znów prawy sierpowy!! Poprawka serią!!! MICHAŁ CIEŚLAK NOKAUTUJE COXA!!! NOKAUT WIECZORU!!!

21:46: Krótki prawy sierpowy i koks na deskach!!!

21:43: Po tym co Michał pokazał w Międzyzdrojach liczymy na kolejny efektowny występ. Nokaut wieczoru? Nie uprzedzajmy wydarzeń.

21:40: Czas na walkę Cieślak – Koks. Przepraszamy – Cox.

21:36: Gala wzbudza zainteresowanie. Pamiętacie jeszcze Roberta Burneikę? Zdjęcie naszego kolegi, Marka Milczarka.

21:32: Niedługo dowiedzie cię o moim konflikcie z pewną osobą. To może skończyć się w ringu: Słowa Krzysztofa Diablo Włodarczyka. O kim mówił?

21:30: Darek Sęk: Bardzo ciężko trenowałem, chciałem się jak najlepiej pokazać. Za trzy dni przyjdzie świeżość, mogę znów walczyć 🙂 Walkę wieczoru wygra Tomek Adamek.

21:27: Nie było wątpliwości. Każdy sędzia punktował 100-90. Gratulujemy Darkowi.

21:25: Koniec walki. Zdecydowane zwycięstwo Darka Sęka. Gratulacje za świetną formę, życzymy kolejnych dobrych walk i przede wszystkim… mocniejszych rywali niż dziś. Darek ma potencjał, szkoda go dla zawodników takich jak Otas.

21:15: Prawy, lewy, prawy podbródkowy. Otas dalej stoi. Świetne tempo Darka Sęka, jednak rywal nadal twardy.

21:13: Komentarz z zaprzyjaźnionego bloga „KochamBoks”: Ci co mówili, że Otas to leszcz i wyjdzie szybko przegrać powinni zbiorowo z barana walić w ścianę. Facet ma jaja. Ma pomysł walki na presji, jednakże Sęk jest dla niego zbyt dobry, zbyt mądry, zbyt dużo umie. Fajna walka.

21:05: Oj nie doceniliśmy Otasa. Ukradł rundę Darkowi Sękowi. W tym samym czasie Tomasz Adamek przyjechał do Atlas Areny.

21:00: Otas jest odpornym zawodnikiem. Jednak to, że wytrzymał z Makabu 11 rund o czymś świadczy

20:53: Pełna kontrola walki Dariusza Sęka. Brazylijczyk gra w innej lidze. Wchodzą zarówno ciosy na dół jak i na górę, świetnie chodzi prawy prosty.

20:47: Pierwsza minuta pokazuje, że Otas to jedna wielka tragedia. Darek będzie mógł pokazać wszelkie znane kombinacje.

20:43: Pięściarze już w ringu. Liczymy na efektowny występ Darka Sęka. Dziś już w barwach Sferis Knockout Promotions

20:38: Czas na walkę Dariusz Sęk – Pedro Otas. Jak myślicie, przegralibyśmy pieniądze, gdybyśmy zainwestowali je w zakład na pozycję horyzontalną Brazylijczyka?

20:33: 79-73, 78-74, 78-74. Zwycięża jednogłośnie na punkty: Kamil Szeremeta! Ale nie takiego boksu oczekiwaliśmy

20:31: Szeremeta zepchnął rywala do defensywy. Mendy nie ma już sił na rywalizację w ringu. Koniec walki, czekamy na decyzję sędziów.

20:28: Kostyra: Nie jest to pokaz najlepszego boksu. Oj zgadzamy się w całej rozciągłości. Ostatnia runda trwa.

20:23: Mendy siada kondycyjnie. Jeśli Szeremeta to wykorzysta i zwiększy tempo: wygra walkę.

20:20: Obawialiśmy się tej walki. I nie pomyliliśmy się. W ringu brakuje emocji.

20:15: Szeremeta trafia mocnymi sierpami pod koniec rundy i wykrada ją. A wśród gości gali między innymi Akop Szostak

20:12: Rozpoczyna się czwarta runda. Najtrudniejsza walka w karierze Kamila Szeremety.

20:07: Rozcięcie nad prawym okiem Szeremety. Mendy radzi sobie całkiem sprawnie. Polak wolniejszy, co prawda trafia, ale nie czuje rytmu walki rywala.

20:03: Pierwsza runda naszym zdaniem dla Mendy`ego. Przypomnijmy, że zawodnik podpisał kontrakt z Dariuszem Snarskim.

19:55: Czas na walkę Kamil Szeremeta – Patrick Mendy

19:49: Tomasz Gargula: Wyszedłem chory, zarobić dla rodziny. Przegrywałem tę walkę. Boks to taka dyscyplina, jeśli nie ma kondycji, nie ma z czego bić ciosów, to nie ma człowieka. Koncentrowałem się na tym, żeby przetrwać.

19:44: Seria ciosów pod linami, Gargula zbiera mocne ciosy bez obrony, sędzia przerywa pojedynek! Maciej Miszkiń wygrywa przez TKO w czwartej rundzie!!

19:41: Jeśli ta walka potrwa pełen dystans to będziemy zaskoczeni. Tomasz Gargula bardzo mocno porozbijany. Miszkiń totalnie kontroluje pojedynek.

19:37: Przewaga Miszkinia rosnie. Skutecznie obija doły, cały czas szuka prawego. Mocno rozbity nos Tomery. Jeśli nic nie zrobi, ta walka może zakończy się przed czasem. Różnica szybkości wręcz kolosalna. Niesamowicie przygotowany Maciej Miszkiń!

19:33: Ciekawa pierwsza runda. Maciej Miszkiń zdecydowanie szybszy, szuka mocnego ciosu z prawej ręki. Gargula podejmuje rywalizację ale oddaje rundę wyraźnie.

19:28: Maciej Miszkiń też przy hicie: Enya – Promentory z filmu Ostatni Mohikanin

19:26: Tomasz Gargula wychodzi przy piosence Guns `n Roses – Civil War

19:25: Zaczynamy galę! Maciej Miszkiń kontra Tomasz Gargula! Oj będzie się działo. Redakcja chyba najbardziej czeka na ten pojedynek.

19:19: A oto specjalne spodenki, w których Tomasz Adamek stoczy dzisiejszą walkę. Na nich nazwiska rywali Górala:

19:17: Tymczasem w studio pojawił się Krzysztof Diablo Włodarczyk

19:16: Walka jednak była pojedynkiem punktowanym. Zwyciężył Tomasz Jabłoński.

19:14: Walka w boksie olimpijskim zakończona. Bardzo dobrym pomysłem było uhonorowanie sukcesu z Samokowa na Polsat Boxing Night: Adamek – Saleta.

19:00 Czas na walkę! Najpierw boks olimpijski. Bartosz Gołębiewski kontra Tomasz Jabłoński, wicemistrz Europy. Walka pokazowa.

18:58: Maciej Miszkiń zwarty i gotowy:

18:55:  Galę komentować będą Andrzej Kostyra i Albert Sosnowski

18:40: Zanim walki zawodowców, na ringu wystąpią w pojedynku pokazowym Tomasz Jabłoński i Bartosz Gołębiewski

18: 36: W studiu Janusz Pindera  i promotor Mariusz Grabowski

18:34: A oto główne trofeum dzisiejszej gali, jak się Wam podoba?

 

18:30: Czas na studio Polsatu. Mateusz Borek otwiera relację PPV

18:25: Bardzo ważną kwestią jest kolejność walk, pytacie o nią w mailach i wiadomościach na facebooku. Oto lista, kończymy walką Adamek – Saleta:

18:22: Stawką walki Tomasz Adamek – Przemysław Saleta będzie – uwaga, uwaga – Pas Polsatu

18:15: Jeśli jeszcze nie wiecie wszystkiego o gali, polecamy nasze kompendium: WSZYSTKO O PBN

18:03: zdjęcie oczywiście z facebooka Maćka Miszkinia. Wraz z Tomaszem Gargulą rozpoczną rywalizację zawodowców na gali.

18:02: A tak wyglądała hala jeszcze przed wpuszczeniem widzów:

18.00: Startujemy! Redaktorzy wRingu.net gotowi do przeprowadzenia dla Was relacji. Czekamy na dobry boks. Studio Polsatu rozpoczyna się o godzinie 18.30

Jedna myśl na temat “Relacja „NA ŻYWO” z gali Polsat Boxing Night: Adamek – Saleta

Leave a Reply