Relacja NA ŻYWO z gali w Newark. Głowacki mistrzem świata!

Trwa polska gala w Newark. Specjalnie dla tych, którzy nie mogą oglądać poczynań Polaków w amerykańskim ringu, przygotowaliśmy relację LIVE. Zapraszamy!

ODŚWIEŻ RELACJĘ

5:41 To koniec dzisiejszej, jakże szczęśliwej dla polskiego boksu relacji. Jeszcze raz gratulacje dla Krzysztofa Głowackiego oraz pozostałych Polaków.

5:40 Maciej Sulęcki błyskawicznie rozprawił się z Jose Berrio. Polak zastopował rywala w pierwszej rundzie.

5:28 Kontuzja Consuegry. Przy jednej z akcji skręcił kolano. Szpilka chwilę później kładzie go na deski. W przerwie między rundami narożnik poddaje Kubańczyka. Artur Szpilka zwycięża, szkoda, że nie mogliśmy dłużej oglądać rywalizacji.

5:23 Pierwsza runda dla Szpilki. Consuegra nie wykazuje zbyt dużej aktywności. Polak stara się narzucać tempo rywalizacji, używa dużo prawej ręki (Artur boksuje z pozycji mańkuta).

5:18 W ringu jest już Consuegra, zmierza do niego Artur Szpilka. Czas na walkę!

5:12: Remis w walce Cunningham  – Tarver. Sędziowie wskazali 115-113 Cunningham, 115-113 Tarver i 114-114

5:05: Przed nami już tylko ostatnia runda. To nie jest widowisko wysokiej klasy. To nie jest też widowisko klasy dopuszczalnej. Sędziowie zdecydują, ale obaj nie zasłużyli dziś na owacje.

4:57 Kończy się 9 runda. Oznacza to mniej więcej tyle, że za około 15-20 minut wyjdzie do ringu Artur Szpilka.

4:49 Amerykanie przerwali noc polskiego boksu. Ciekawe, jak wyglądają proporcje widzów na hali. Zdecydowanie głośniej było podczas walki Huck – Głowacki.

4:41 Cunningham prosi się o nokaut. Odkrywa się przy atakach, a boksujący ekstremalnie ekonomicznie Tarver stara się pojedynczymi kontrami zakończyć walkę. Trafia coraz częściej, aż dziwne, że USS jeszcze stoi.

4:38: Tarver trafia potężnym lewym sierpowym. Cunningham zamroczony, jednak Antonio brakuje dynamiki, by dokończyć dzieła zniszczenia.

4:30 Ciekawe jak wynik Krzyśka Głowackiego wpłynie na walkę Artura Szpilki. Coś nam się wydaje, że uskrzydlony Szpila błyskawicznie załatwi Kubańczyka. Ale to tylko przeczucie, nie stawiajcie pieniędzy 🙂

4:28: Nie będziemy udawać. Oby to nie trwało dwunastu rund.

4:24: Antonio Tarver prezentuje niezbyt efektowną oponę. Cunningham oczywiście dużo szybszy.

4:21: Czas na walkę Tarver – Cunningham

4:10: Tomasz Adamek:  W boksie zawsze trzeba wierzyć. Krzysztof miał wiarę i teraz ma pas. Będzie rozdawał teraz karty i cieszył polskich kibiców swoimi walkami.

4:08: Tak, to historyczny moment. Także dla naszej redakcji. Po raz pierwszy możemy przekazać na żywo wiadomość o polskim mistrzu świata. Czujemy się dumni z występu Krzysztofa Głowackiego.

4:02 Ależ radość w polskim obozie. Brawo Fiodor Łapin, Jan Sobieraj, Paweł Gasser, Andrzej Wasilewski. BRAWO KRZYSZTOF GŁOWACKI!

3:59: Lewy sierpowy, poprawka prawym i Marco leży. Doskok do przeciwnika, seria przy linach i nieświadomy Niemiec pada, a sędzia przerywa walkę!!!

3:58: POLSKA SIŁA!!!!!!! HUCK PADŁ Z HUKIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3:57: HUCK NA DESKACH!!!!!!! MAMY MISTRZA ŚWIATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3:53: Czas na rundy mistrzowskie. Nie podejmujemy się wskazać wyniku na chwilę obecną. Serce mówi Głowacki, ale emocje są tak duże, że ciężko o obiektywizm.

3:49: Spadło nam tempo w ringu. Huck w swoim stylu szuka fauli, uderza wewnętrzną częścią rękawicy. Zranienie na twarzy Głowackiego.

3:43: Brakuje ciosów na tułów….. a takie spustoszenie siały. Runda ósma bardzo wyrównana.

3:40 Wróciła prawa ręka Głowackiego. Jedno jest pewne – po nokdaunie nie ma już śladu, Polak w pełnej gotowości. Nieznacznie runda na korzyść Polaka. Czy tak jednak ocenią ją sędziowie?  Trener Łapin chce ataku w środku serii Hucka, nie chce dać mu się rozwniąć.

3:37: Huck trafia lewym i Głowacki na deskach!! Wstaje na miękkich nogach i …. rzuca się z impetem do boju!! Cóż za hart ducha i wola walki Polaka. Nie zmienia to faktu, że runda 10-8 dla rywala.

3:33 Piąta runda dla Hucka. Krzysztof Głowacki przeszedł obok tego starcia. Niemiec kilkakrotnie składał kombinacje z kilku cepów, mimo szczelnej gardy Polaka pojedyncze  trafienia dochodziły do celu. Miejmy nadzieję, że była to runda potrzebna Krzyśkowi po to, by mógł ruszyć z jeszcze większym impetem.

3:29: Niemiec nastawia się na kontry i trzeba przyznać, że kilkakrotnie zaskoczył Polaka. Trener pyta Hucka o jego samopoczucie w narożniku…. przypominamy, że za nami dopiero 4 rundy.

3:25: Huck szuka swojego firmowego prawego sierpowego, ale… coś go znaleźć nie może. Krzysztof konsekwentnie koncentruje się na ubijaniu schabowych 🙂 Niemiec wyraźnie poirytowany, zaczyna grę faul.

3:20 Oj zdziwiony Marco Huck. Regularnie zbiera ciosy na korpus i nie potrafi sobie poradzić z prawym prostym (jabem) Polaka. Zaczyna się bardzo obiecująco, czekamy na więcej!

3:16 Pierwsza runda dla Głowackiego! Polak zaczyna bez respektu, ładnie blokuje ciosy rywala, przepuszcza cepy. Końcówkę akcentuje potężnym sierpem, który Niemiec zdecydowanie odczuwa.

3:09: Krzysztof Głowacki zbliża się do ringu. Emocje rosną. Wszyscy kibicujemy Polakowi!

3:03: Nie nadążamy już za organizatorami…. rozgrzewają się Marco Huck i Krzysztof Głowacki. Jedno jest pewne: zobaczymy boks. A kto wyjdzie do ringu powiemy Wam dopiero, jak zawodnicy przekroczą liny. No chyba, że Al Haymon ich zza tych lin wyciągnie.

3:00 KOLEJNA ZMIANA PLANÓW! ZA CHWILĘ ZOBACZYMY WALKĘ ARTURA SZPILKI Z YASMANY CONSUEGRĄ

2:54: Janusz Pindera twierdzi, że Huck liczy na to, że będzie mógł walczyć dużo bardziej otwarcie niż za Wegnera. Co to by oznaczało dla Krzyśka? Wojnę. A teraz prywatne zdanie prowadzącego relację: nowego boksu się Niemiec w miesiąc nie nauczy. Za godzinę cieszymy się z pasa. Koniec prywatnego zdania.

2:48: Fiodor Łapin: Głowacki to gość, który na wojnie by szedł pod karabiny maszynowe. Niczego się nie boi. Trzeba go nawet studzić.

2:42: A tymczasem wróciliśmy do studia Polsatu. Na ten moment nie możemy powiedzieć, czy to oznacza, że czekamy na walkę Głowackiego, czy najpierw wyjdzie Maciej Sulęcki. Decyzje organizatorów gali dzisiejszego wieczoru zmieniają się jak w kalejdoskopie.

2:38: Kamil Łaszczyk po walce: Podchodziłem za blisko, nie czułem dobrze dystansu. O zmianie zawodnika dowiedziałem się na ważeniu, musiałem szybko zmieniać taktykę. Sparuję bardzo często z cięższymi od siebie zawodnikami. Najważniejsze, że zwyciężyłem, obawiałem się również o rękę, bo miałem ją kontuzjowaną. Miałem problemy ze zdrowiem, wierzę w to, że będę boksował z czołówką i zostanę mistrzem świata.

2:36 Trzy razy 80-70!! Decyzją sędziów zwycięża Kamil Łaszczyk!! Przypominamy, że Frias miał odjęte punkty za nokdaun a także uderzenia po gongu.

2:32: 8 rund za nami. Decyzja sędziów to będzie czysta formalność. Bardzo dobry występ Kamila Łaszczyka. Podwójny, potrójny lewy prosty, kilka bardzo mocnych prawych prostych, które naruszały Friasa, a także celne sierpy. Szczurek zaprezentował szeroki arsenał i dał świetny przykład dla pozostałych naszych reprezentantów. Niech to będzie dobry omen przed kolejnymi pojedynkami.

2:26: PRZYPOMINAMY NAJWAŻNIEJSZĄ INFORMACJĘ. MISTRZOWSKA WALKA HUCK – GŁOWACKI OKOŁO GODZINY 3:00. BĄDŹCIE ZWARCI I GOTOWI 🙂

2:24: ależ wchodzi prawy prosty! Jutrzejszy poranek może być dla Friasa bardzo ciężki.

2:20: Przyjemnie się ogląda boks Kamila. Zaryzykuję, że takich kombinacji nie składa nikt w polskim boksie zawodowym.

2:17: Frias dotrwał do gongu, ale powoli ma dość. Łaszczyk pokazuje mu polską siłę. Rywal zagrożony kolejnym ostrzeżeniem. Wygląda to bardzo obiecująco. A to dopiero półmetek walki.

2:14: Łaszczyk trafia prawym prostym i Frias na deskach!!!

2:11: Frias sprawia wrażenie zdenerwowanego przebiegiem walki. Za atak po gongu otrzymuje ostrzeżenie. Dodajmy, że w rundzie, którą znów przegrał.

2:08: Druga runda także dla Kamila, Polak dużo aktywniejszy, działa podwójny lewy prosty, ładnie wchodzą sierpy. Bardzo dobre przygotowanie Szczurka.

2:03: Kamil Łaszczyk ostatecznie w ringu z Oscariusem Friasem. Pierwsza runda dla Polaka, doskonały prawy sierpowy trafia rywala

1:55: Mateusz Borek z Newark. Na ten moment same zapowiedzi, w ringu chwilowo pustki. Czekamy, czekamy…

1:45: Skomplikowana sytuacja z walką Artura Szpilki. Godzina jego wyjścia jest zależna od długości trwania walki Głowacki – Huck. Jeśli zakończy się szybko, Polak wyjdzie do ringu bezpośrednio po swoim koledze, jeśli potrwa cały dystans, dopiero po walce Antonio Tarver – Steve Cunningham.

1:42: Kolejny po Kamilu wyjdzie Maciek Sulęcki. Krzysztof Głowacki ruszy po pas o 3:00 polskiego czasu.

1:40: Kamil Łaszczyk w ringu już za 20 minut!

1:36: Izu Ugonoh: Fachowcy mówią, że mój nokaut będzie pretendentem do nokautu roku. Chyba nikt z Was się nie dziwi? Przypominamy: KLIKNIJ TUTAJ

1:34: Maciej Miszkiń: Tym razem sędziowie nie pomogą Huckowi

1:30: Ruszamy z relacją NA ŻYWO! Zaczyna się też studio Polsatu, w studiu między innymi Izu Ugonoh i Maciek Miszkiń.

4 myśli na temat “Relacja NA ŻYWO z gali w Newark. Głowacki mistrzem świata!

Leave a Reply