Riabiński: Walka „Saszy” z Wilderem możliwa w Stanach Zjednoczonych

riabinskiW zeszły piątek Alexander Powietkin (29-1, 21 KO) rozprawił się z Mikiem Perezem w 90-sekund. Rosjanin jest obecnie obowiązkowym pretendentem do pasa WBC w wadze ciężkiej, który posiada Deontay Wilder. Wilder wyjdzie do pierwszej obrony pasa 13 czerwca, po czym będzie mógł rozpocząć przygotowania do walki z Powietkinem. Odpowiedzialnym za promocję Powietkina jest potężny Andriej Riabinski, który swego czasu podczas przetargu na walkę Kliczko – Powietkin wyłożył rekordowe 23 miliony dolarów, tylko po to, by zorganizować walkę w Rosji. Bardzo możliwe jest, że jeśli starcie „Saszy” z Wilderem rozstrzygnie przetarg, Riabiński ma szanse na przebicie oferty Ala Haymona.

Powietkin ma za sobą wiele treningów w USA, jednak nigdy wcześniej nie występował tam na gali. Być może, jak sam Riabiński oznajmił, dojdzie do pierwszego występu Rosjanina w Stanach.

Osiągnęliśmy tak duży poziom popularności w Rosji, że teraz możemy występować wszędzie zagranicą. Byłoby interesujące zrobić tą walkę w USA. Bardzo chcemy pojedynku z Wilderem, jednak nie mogę zapewnić was, czy Alexander zmierzy się z nim już w następnej walce – powiedział promotor.

Źródło: boxingscene

Jedna myśl na temat “Riabiński: Walka „Saszy” z Wilderem możliwa w Stanach Zjednoczonych

  1. Ciekawe . Jak Wilder przegra z Rosjaninem to Władowi spierniczy duża walka w Stanach z Deontayem 🙂 Chyba, że jakoś tak to zrobią, że Kliczko vs Wilder jako unifikacja będzie szybciej. WBC jednak popędza i chce starcia Wildera z Alexandrem.

Leave a Reply