Robert Złotkowski dla wRINGu.net: Zbudujemy najlepszą formę na Adamka

złotkowskisaletaadamekRobert Złotkowski  po raz kolejny jest odpowiedzialny za przygotowania do walki Przemysława Salety. Tym razem zadanie jest szczególnie trudne, ponieważ w przeciwnym narożniku ringu stanie nie kto inny, jak sam Tomasz Adamek. Zapytaliśmy Roberta o sposób w jaki zamierza zbroić Przemka Saletę do tego pojedynku, a także inne kwestie związane z walką:

wRINGu.net: Stajecie przed bardzo trudnym zadaniem, walką z Tomaszem Adamkiem. Z pewnością jego przewagą będzie szybkość. Przemek Saleta nie przygotuje szybkości Górala, jakie więc atuty pozwolą mu zniwelować tę przewagę przeciwnika?

Robert Złotkowski: Co musimy zrobić? Oczywiście unikać ciosów. Nie no, oczywiście żartuję, przede wszystkim musimy postawić na szczelną gardę, dużo się poruszać i spychać Tomka, jest kilka rzeczy, które trzeba zrobić, i które Przemek jest w stanie wykonać w ringu.

Liczysz na to, że Przemek Saleta zbuduje taką formę, taką kondycję, że będzie w stanie wywierać presję na Tomka Adamka przez cały dystans walki?

My nie liczymy. My zbudujemy. Wiemy to. Nad tym cały czas pracujemy i działamy, żeby ta kondycja w dniu walki była na jak najwyższym poziomie. Chcemy zrobić jak najlepszą formę, żeby walka także w wykonaniu Przemka była jak najlepsza.

Nie po raz pierwszy przygotowujesz Przemysława Saletę do walki, znasz go dobrze, widzisz jeszcze rezerwy u tego doświadczonego zawodnika, elementy do poprawienia?

– Zawsze można coś poprawić. Chociaż zawsze jest też tak, że gdy przychodzi moment zagrożenia to wraca się do starych, wyuczonych nawyków. Ale jeśli coś się intensywnie i często powtarza, to się zawsze zakoduje. Dlatego mam nadzieję, że kilka nowych rzeczy wdrożę w trening Przemka, że uda się pokazać je  w ringu i po prostu zaskoczą.

Myślisz, że Przemek Saleta jest w stanie narzucać taką presję, atakować z taką siłą by zakończyć walkę przed czasem?

– Tak naprawdę zobaczymy, to jest dwóch mężczyzn walczących w kategorii ciężkiej, tak naprawdę każdy cios może przeważyć na twoją korzyść. Każdy ma plan na walkę, ale ten plan w momencie zadania czy przyjęcia pierwszego ciosu ulega zmianie  i trzeba go na bieżąco korygować. Szykujemy się na bardzo twardy bój, a co pokaże pojedynek to zobaczymy.

Przemek Saleta wspominał, że będzie sparował z Tomaszem Sararą i Łukaszem Janikiem. Zdradzisz nam inne nazwiska sparingpartnerów?

– Jak na razie jest to tych dwóch zawodników, sukcesywnie będziemy zwiększać liczbę sparingpartnerów. Tomek Sarara ma imitować styl Tomka Adamka. Cały czas trwają rozmowy, jeśli tylko będą nowe nazwiska z pewnością się o tym dowiecie, przedstawimy takie informacje.

Dziękuję za rozmowę i powodzenia w walce.

Nie dziękuję, trzymajcie się, pozdrawiam.

Rozmawiał: Tomasz Nowak

zdjęcie: Facebook/Robert Złotkowski Fan Page

Leave a Reply