Romanow deklasuje Kudriaszowa

Wczoraj w miejscowości Khimki w Rosji odbyła się gala bokserska, na której głównym daniem wieczoru było starcie o wakujący pas WBC Silver wagi bridger. Zmierzyli się w nim Jewgienij Romanow (16-0, 11 KO) oraz Dmitrij Kudriaszow (24-4, 23 KO).

Kudriaszow starał się wykorzystać przewagę wzrostu i zasięgu. Na początku krążył wokół ringu i atakował ciosami prostymi. Romanow jednak większość ciosów zbierał w gardę i samemu odpowiadał kontrującymi prostymi. Styl boksu Romanowa był bardzo opanowany i pozwalał mu na zachowanie więcej sił. Taka strategia przyniosła wyczekiwany efekt. Kudriaszow z każdą rundą słabł i zwalniał na nogach, co pozwalało systematyczne zwiększanie przewagi przez Romanowa. Ostatecznie po 12 rundach sędziowie nie mieli wątpliwości i wskazali jednogłośnie na Romanowa: 120-108, 119-109, 119-109.

Pojedynek był jednocześnie eliminatorem do pasa mistrzowskiego, więc Romanow może liczyć na starcie ze zwyciężcą walki między Oscarem Rivasem (27-1, 19 KO) oraz Bryantem Jenningsem (24-4, 14 KO).

Leave a Reply