Saul Alvarez unifikuje cztery pasy

Saul Alvarez (57-1-2, 39 KO) jak zapowiedział tak i zrobił. Meksykański pięściarz zastopował Caleba Planta (21-1, 12 KO) i odebrał mu pas federacji IBF w kategorii super średniej.

Alvarez od początku starał się być strona nacierająca. Umiejętnie skracał dystans, zamykał rywala i atakował doły. Jednocześnie Plant jak tylko mógł przeszkadzał i kontrował, kiedy tylko nadarzyła się okazja. Dodatkowo Amerykanin skutecznie uniemożliwiał Alvarezowi czyste trafienie. Z biegiem rund przewaga coraz mocniej przechylała się na stronę Alvareza, który zachował więcej sił i lepiej zniósł tempo walko. Ostatecznie w 11 starciu „Canelo” ostatecznie przełamał rywala. Najpierw Plant znalazł się na deskach po firmowym lewym sierpie Meksykanina. Co prawda jeszcze się podniósł i próbował wrócić do walki, ale był już bezradny i bezsilny i po chwili ponownie znalazł się na deskach. Tym razem już skutecznie. Saul Alvarez wygrywa przez KO i unifikuje wszystkie cztery tytuły kategorii super średniej.

Alvarez w kategorii super średniej osiągnął już wszystko, co było do osiągnięcia. Wydaje się, że kolejnym krokiem powinna być kolejna zmiana kategorii Alvareza tym razem na półciężką. Na razie jednak Alvarez wyjątkowo udanie kończy ten rok i udaje się na urlop. Warto dodać, że za wczorajszy pojedynek „Canelo” zainkasował minimum 40 milionów dolarów. Do tego dojdą jeszcze wpływy ze sprzedaży PPV. Plant na otarcie łez otrzyma czek na minimum 10 milionów.

Leave a Reply