Saul Alvarez vs Sergei Kowaliow na jesieni w Las Vegas?

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal boxingnews24 już za dwa miesiące czeka nas wyjątkowo interesujące starcie. Saul Alvarez (52-1-2, 35 KO) spróbuje zdobyć pas w kolejnej kategorii wagowej. Tym razem wyznaczył sobie za cel pas WBO wagi półciężkiej, który dzierżony jest przez Sergieja Kowaliowa (34-3-1, 29 KO). Dla rudowłosego miłośnika wołowiny będzie to pierwszy pojedynek w tak wysokim przedziale wagowym. W ostatnich latach boksował w kategorii średniej i jeden pojedynek stoczył jako super średni.

Dokładne miejsce pojedynku nie zostało jeszcze wyznaczone. Wiadomo jednak, że walka odbędzie się w Las Vegas 2 listopada. Najbardziej prawdopodobną lokalizacją jest T – Mobile Arena. Transmisję z walki przeprowadzi platforma DAZN. Na razie nie wiadomo, czy pojedynek odbędzie się w umownym limicie.

Przypominamy, że w swoich ostatnich pojedynkach Alvarez pokonał w niezłym stylu Daniela Jacobsa. Wcześniej zdemolował Rocky’ego Fieldinga i stoczył dramatyczny dwumecz z Gennady Golovkinem. Na swoim koncie ma również wygrane nad Amirem Khanem, Miguelem Cotto, Jamesem Kirklandem czy Erislandy Larą. Jedyną porażkę odniósł z rąk genialnego Floyda Mayweathera jr. Pojedynki Kowaliowa w ostatnim czasie okładają się rożnie. Z ostatnich 7 pojedynków wygrał 4. Po dwóch przegranych z Andre Wardem znokautował Viacheslava Shabranskyego oraz Igora Mikhalkina, po czym sam został znokautowany przez Eleidera Alvareza. Co prawda zdołał się zrewanżować Kolumbijczykowi i niedawno w ładnym stylu znokautował dużo młodszego Anthony’ego Yarde, ale wyraźnie widać, że w ostatnich latach „Krusher” mocno stracił swój pazur.

Na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać. Oficjalne informacje na temat tego pojedynku mają zostać ogłoszone w przyszłym tygodniu.

Dodaj komentarz