Saul Alvarez wraca już za miesiąc

Saul „Canelo” Alvarez (54-1-2, 36 KO) nie ma zamiaru długo odpoczywać po swoim ostatnim pojedynku. Aktualny mistrza świata federacji WBC i WBA w kategorii super średniej powróci na ring już 27 lutego.

Pojedynek ma zostać zorganizowany na stadionie Hard Rock Stadium w Miami. Rywalem Meksykanina będzie obowiązkowy pretendent z ramienia WBC, czyli Avni Yildirim (21-2, 12 KO). Dla Turka będzie to pierwsza walka od lutego 2019 roku, kiedy przegrał przez TD z Anthony Dirrelem, ale trzeba przyznać, że radził sobie zaskakująco dobrze. Kibice w Polsce mogą Turka kojarzyć, przede wszystkim z pierwszej edycji turnieju WBSS, gdzie już w pierwszej walce został ciężko znokautowany przez Chrisa Eubanka jr.

Jeżeli „Canelo” upora się z Yildirimem, to ma zamiar w kolejnych pojedynkach unifikować brakujące mu tytuły. Obecnie są one w posiadaniu Caleba Planta oraz Billy Joe Saundersa. Oba te zestawienia gwarantują duże zainteresowanie ze strony kibiców i sporo emocji w samej walce. Pierwszy z planowanych pojedynków najprawdopodobniej odbyłby się w maju przy okazji obchodów Cinco de Mayo

Leave a Reply