Saul Canelo Alvarez – Daniel Jacobs: ZAPOWIEDŹ

Pierwszy weekend mają to nie tylko święto w naszym kraju ale od lat już tradycyjnie świetny czas dla fanów boksu. W tym roku będzie to bój o mistrzowskie pasy kategorii średniej. W ringu zmierzą się Saul Canelo Alvarez i Daniel Jacobs.

Dla Canelo walka z Jacobsem to wybór możliwie najmocniejszego oponenta. Po remisie i zwycięstwie nad Gołowkinem Meksykanin chce umacniać swoją pozycję w rankingach bez podziału na kategorie wagowe. W grudniu wyskoczył na moment w górę by zdobyć pas w kategorii super średniej. Rocky Fielding nie postawił mu jednak ciężkich warunków i padł już w trzeciej rundzie. Alvarez wraca więc do wagi średniej na walkę z mocnym Amerykaninem.

Wspólnym mianownikiem dla obu zawodników jest Gołowkin. Jacobs również mierzył się z mocnym Kazachem, któremu uległ po wyrównanej walce. Wtedy wszedł do ringu w dniu walki praktycznie jako pięściarz wagi junior ciężkiej. Teraz kontakt nie pozwoli mu na dorzucanie sporej masy po ważeniu.

Wyrównane boję Amerykanin toczył także w ostatnich walkach: z Sulęckim i szczególnie Derwjaczenką. Czy jest więc realnym zagrożeniem dla Canelo?

Jest 10 cm wyższy co predystynuje go do prowadzenia walki jabem, oraz ataków bezpośrednich silniejszą ręką. Canelo jednak pokazał z GGG, że potrafi przejść nawet tak mistrzowski jab. Będzie przepuszczał ataki rywala, skracał dystans, trafiał kontrującymi sierpami. Nie jest wykluczone, że Meksykanin powtórzy wyczyn Piroga sprzed lat i znokautuje przeciwnika, jednak skłaniamy się mu rozstrzygnięciu na punkty. Jacobs nie odda walki łatwo, nie przestraszy się Alvareza. Pokonał chorobę nowotworową, więc ma świadomość, że w ringu wygrać może z każdym.

Pojedynek zapowiada się ekscytująco, już dziś polecamy włączyć Polsat Sport w nocy z soboty na niedzielę i cieszyć się świętem boksu.

Dodaj komentarz