Sensacja – Usyk nowym mistrzem wagi ciężkiej

Faworyt był jeden, a jednak ring ponownie wszystko zweryfikował. Olensandr Usyk (19-0, 13 KO) wypunktował Anthonyego Joshuę (24-2, 22 KO) i zdobył trzy pasy mistrzowskie w kategorii ciężkiej.

Pojedynek był pokazem taktycznym. Usyk świetnie pracując na nogach, obskakiwał i punktował obrońcę pasa. Joshua próbował ustawić walkę lewym prostym i szukał momentu do wbicia swojego firmowego prawego, ale Usyk nie dawał mu na to żadnej okazji. Jedynie w 6 rundzie Usyk na chwilę zwolnił i przyjął kilka mocnych uderzeń, ale mimo tego nie był w żadnym momencie zraniony i szybko odpowiedział. W przekroju całej walki można było zauważyć tendencję, że na jeden cios Anglika Usyk odpowiadał swoimi trzema, czterema ciosami. Joshua wyraźnie nie miał pomysłu na świetnie dysponowanego Ukraińca.

Wychodząc do 12 starcia Usyk, był już w zasadzie pewien swoje przewagi, ale mimo tego jeszcze podkręcił tempo i szukał zakończenia przed czasem. Joshua był już mocno zmęczony i w zasadzie bezradny wobec rewelacyjnego i świetnie przygotowanego Ukraińca. Pod koniec tego starcia Joshua przyjął całą serię uderzeń na którą nie miał żadnej odpowiedzi.

Ostatecznie po 12 rundach sędziowie nie mieli wątpliwości: 117-112, 116-112 i 115-113 dla Usyka – nowego mistrza wagi ciężkiej w federacjach WBA, IBF, WBO oraz IBO.

Leave a Reply