Sergiej Radczenko przedstawia swoje warunki przed rewanżem ze Szpilką

Sergiej Radczenko (7-6, 2 KO) jest otwarty na rewanżowe starcie z Arturem Szpilką (24-4, 16 KO), ale wie, że po ich pierwszym starciu może liczyć na lepsze warunki niż za pierwszym razem. Ukrainiec przekazał informacje na temat swoich oczekiwań odnośnie walki.

Po pierwsze Radczenko chce odpowiednio wcześniej dowiedzieć się, jaki będzie skład sędziowski na jego walkę. Po drugie Ukraniec oczekuje, że zarówno on jak i Szpilka zostaną poddani badaniom antydopingowym, zarówno przed jak po walce. Ostatni punkt dotyczy warunków finansowych. Radczenko we wstępnych rozmowach otrzymał propozycję, aby jego gaża rewanżowa była wyższa o 500 Euro w stosunku do pierwszej walki. Zawodnik z Ukrainy oczekuje jednak podwojenia swojej ostatniej wypłaty.

Pojedynek wstępnie jest planowany na okolice maja lub czerwca. Jak wiecie Artur Szpilka po swoim ostatnim występie zwolnił dotychczasowego trenera, Romana Anuczina. Do rewanżowego starcia najprawdopodobniej będzie się przygotowywał pod okiem Andrzeja Liczika. Chodzą również słuchy, że chęć pomocy w przygotowaniach Radczenki wyrazili Mateusz Borek i Jakub Chycki.

Leave a Reply