Shawn Porter: Broner to płaczek, boi się limitu 147 funtów

porterJuż w tą sobotę Adrien Broner (30-1, 22 KO) spotka się z Shawnem Porterem (25-1-1, 16 KO) w ciekawie zapowiadającym się starciu. Porter, który jest naturalnym półśrednim, uważa, że „AB” boi sie siły ciosu, jaką niesie własnie waga półśrednia. Amerykanin uważa, że to z obawy przewagę Portera w sile, Broner zarządał umownego limitu wagowego, mającego osłabić byłego czempiona IBF.

Usłyszeliśmy żądanie (podczas negocjacji walki – przyp. red.) z obozu Bronera, że mamy zejść do umownego limitu 144 funtów. Widocznie mamy do czynienia z płaczkiem, co boi się wagi półśredniej, a już w niej występował. Mam zamiar wejść na wagę w, zrobię ten limit i w ringu pokaże mu, że to nie dało mu żadnej przewagi. Zgodziłem się na limit, bo uważam, że zrobimy dużą walkę. Nigdy więcej nie zejdę do mniejszej wagi, jestem naturalnym półśrednim – oznajmił Porter.

Panowie zmierzą się na gali w Las Vegas 20 czerwca.

Źródło: boxingscene, własne

3 myśli na temat “Shawn Porter: Broner to płaczek, boi się limitu 147 funtów

  1. Powiem ,że bardzo się zastanawiam nad walkę Adriena Bronera z Shawnem Porterem która odbędzie się 20 czerwca w MGM Grand. Bardzo dobra walka ale dużym jej minusem jest umowny limit wagowy 144-145 funtów. Jeżeli Broner chce walczyć w półśredniej z najlepszymi i istnieć w tej bogato obsadzonej wadze to niech walczy zgodnie z limitem tej kategorii. Porter to były zawodnik wagi junior średniej a każdy funt do zbijania osłabia go. Broner to tak naprawdę pięściarz wagi lekkiej teraz pompowany każdy to pewnie wie. Wędrując z wagą wyżej stracił pracę nóg i siłę ciosu. Na Portera styl defensywny Bronera jest nie do końca skuteczny. Porter zaś to mocno bijący pięściarz, bije kombinacjami, składa soczyste sierpy i haki. Moim zdaniem dużym/widocznym minusem Portera jest jego chaotyczność w atakach a szczególnie w drugiej fazie walki przy zmęczeniu ale zdarza mu się to nawet w początkowych walkach choćby z Devonem Alexandrem czy Pauli’m Malignaggim. Moim faworytem jest Adrien Broner, A dlaczego ? Ponieważ ten limit wagowy wydaje mi się, że zadusi Portera. Ten chłopak ledwo mieśćił się w półśredniej wadze do 147 funtów a w amatorstwie walczył w wadze 75 kg. Jeżeli Porter ważyłby naturalnie 150 funtów lub więcej to miałby większą siłę, większą agresje i zdominował by Bronera jak zrobił to Maidana. A tak ten limit mu bardzo szkodzi a jest na duża korzyść dla Bronera i dlatego sądzę, że Broner wygra bo walczy w swojej wadze. Porter musi zbijać a zbijanie zabiera zdrowia. Choć mogę się grubo mylić bardzo bym tego chciał będę oczekiwał wygranej Portera gdyż jest silniejszy fizycznie a Bronerowi brakuje tak naprawdę siły fizycznej. Choć powtórzę jeszcze raz, że waga jest na dużą korzyść Bronera a nie korzyść Portera.

    1. zgadzam się, umowny limit jest ustawiony pod Bronera. Jednakże Porter nie powinien mieć problemów związanych z tym zejściem, w dniu walki również powinien być dużo większy fizycznie od Adriena.Celne spostrzeżenie na temat utraty walorów w postaci pracy nóg i szybkości. W półśredniej, nawet niepełnei nie wyróżnia się na tym tle. Porter przez TKO

  2. Broner nie będzie walczył w półśredniej, bo ewidentnie obawia się siły, jaką ona niesie. Spójrz co się stało z Maidaną, a tam są jeszcze Thurman, Garcia, który przeszedł wyżej, Matthysse w każdej chwili może wejść… za dużo tam puncherów. Ja nie wiem, czy Bronek poradzi sobie z Porterem i tymi wejściami w półdystans jak czołg

Leave a Reply