Shawn Porter pokonał Adriena Bronera

porter sShawn Porter (26-1-1, 16 KO) wypunktował jednogłośną decyzją sędziów Adriena Bronera (30-2, 22 KO) na gali w MGM Grand Las Vegas. Trójka arbitrów zanotowała werdykt 114-112, 115-111, 118-108 dla „Showtime”.

Starcie od początku przybrało niezwykle brudny wizerunek, z powodu sporej ilości klinczów i przepychanek na linach. Sędzia Tony Weeks miał dużo pracy przy rozdzielaniu zawodników.

Pierwsze odsłony to przewaga uważnego i bardzo szybkiego Bronera, który nastawił się na pracę z kontry. Porter przez cały czas ścigał „AB”, ale nadziewał się na lewą rękę i okazjonalnie na prawe haki pięściarza z Cincinnati. Na uwagę zasługuje świetne przygotowanie kondycyjne czempiona w kilku wagach. Broner poza kontrami, potrafił też złapać rywala bezpośrednim prawym, czym studził nieustający napór Portera. W okolicach dziewiątej rundy tempo wreszcie zmalało i oglądaliśmy więcej boksu na środku ringu. W kolejnej odsłonie Porter w końcu dopiął swego i dopadł rywala mocnym prawym, który wstrząsnął Bronerem, a po minucie sytuacja się powtórzyła, jednak 25-latek nie dał sobie zrobić większej krzywdy. W przedostatniej rundzie Tony Weeks zabrał Bronerowi punkt za częste przetrzymywanie oponenta. Sensacyjnie zrobiło się w ostatniej odsłonie, kiedy Porter niespodziewanie wylądował na deskach po idealnie odmierzonym na szczękę lewym sierpowym. Walka ostatecznie zakończyła po pełnym dystansie.

Trzeba nadmienić, że werdykt wzbudza kontrowersje, ponieważ pomimo stałego naporu na rywalu, Porter był zawodnikiem mniej dokładnym, a werdykt 118-108 jest absolutną przesadą.

Bardzo możliwe, że „Showtime” w następnym starciu zmierzy się o pas mistrzowski wagi półśredniej.

Jedna myśl na temat “Shawn Porter pokonał Adriena Bronera

Leave a Reply